eposta yazdır zoom+ zoom-

Ömer Çelik'ten Yunanistan'ın skandal kararına sert tepki

Ömer Çelik'ten Yunanistan'ın skandal kararına sert tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yunanistan'da Danıştay'ın 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrası Yunanistan'a kaçan darbecilere iltica hakkı verilmesini kararlaştırmasına sert tepki gösterdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-08-2018 11:22 - Güncelleme: 22-08-2018 11:22

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, darbeci askerlere iltica hakkı tanıyan Yunan yargısının nihai kararına tepki göstererek, "Yunan yargısı Türkiye düşmanlarından yana tavır aldı. Bu başka amaçlarla hareket edildiğini gösteriyor" dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Yunan yargısının darbecileri himaye eden skandal bir karara daha imza attığını" belirtti.

"Geçmişte darbelerden acı çekmiş Yunanistan’da yargı makamlarının darbecileri himaye eden kararlara imza atması, hukukun bir kenara bırakıldığını, başka amaçlarla hareket edildiğini gösteriyor." ifadesini kullanan Çelik, darbecilerin Türk milletinin ve devletinin en tehlikeli düşmanı olduğunu, Yunan yargısının da verdiği kararlarla Türkiye'nin düşmanlarından yana tavır aldığını bildirdi. 

TERÖRLE MÜCADELEDE ÇİFTE STANDART
AK Parti Sözcüsü Çelik, darbecilere karşı mücadelenin terörle mücadele gibi ilkelerle yürütülmesi gerektiğini belirterek, terörle mücadelede çifte standardın teröre, darbecileri himaye eden yargı kararlarının da darbeye destek vermek anlamına geldiğini vurguladı. 

UTANÇ VERİCİ TUTUM
Çelik, şunları kaydetti:  "Açık ve net, Yunan yargısı verdiği kararlarla, Türkiye düşmanlarının ve darbecilerin yanında yer almıştır. Bu, teröre destek vermekten daha ağır ve utanç verici bir tutumdur.

Teröre karşı verdiğimiz mücadelede olduğu gibi, darbecilere karşı da kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu mücadele sırasında teröristlere silah vererek destek olanları ve darbecileri yargı kararları ile himaye edenleri asla unutmayacağız."

Yunanistan yargısından rezil nihai karar çıkt

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ömer Çelik'ten Yunanistan'ın skandal kararına sert tepki haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • Misafir 22 Ağustos 2018 22:25 Onlar ülkemizedüsmanlar. Bize zararı dokunan kim olursa olsun yardım ediyorlar.Yangına yardım teklifimizi bile reddettiler. Dostlarla düşmanlarımızı artık tanımamız gerekiyor.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Ömer Çelik
ÖMER ÇELİK KİMDİR?

65. hükümette Avrupa Birliği Bakanı olan Ömer Çelik kimdir ve aslen nerelidir? 64. hükümette de Kültür ve Turizm Bakanlığı yapan Ömer Çelik, 15 Haziran 1968 Adana doğumlu. Babasının adı Yusuf Ziy

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro