SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

Öğrenci ve velilerin merakla beklediği kılavuz açıklandı

Öğrenci ve velilerin merakla beklediği kılavuz açıklandı

Liselere yerleştirmeye esas nakil kılavuzu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlandı. Kılavuza göre ilk nakil tercihleri 06-10 Ağustos tarih aralığında yapılacak. Bu tarihlerde herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyenler ise 13 Ağustos tarihinde ikinci nakil için yeniden başvuruda bulunabilecek. Tercih işlemiE-Okul''dan yapılabilecek.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 05-08-2018 12:39 - Güncelleme: 05-08-2018 12:39

Bakanlığın yayımladığı nakil kılavuzunda yer alan bilgilerine göre 8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan, açık öğretim ortaokulundan mezun durumda olanlar ile herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşen/yerleşemeyen öğrenciler yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecek.

Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecek. Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.

KILAVUZ İÇİN TIKLAYIN

Merkezi sınav puanı ile öğrenci alan okullara yerleşen öğrencilerden okul değiştirmek isteyenlerin, yerleştirmeye esas nakil döneminde tekrar yerel yerleştirme ile öğrenci alan okulları tercih etme zorunluluğu bulunmayacak.

BOŞ KONTENJANLAR İÇİN TIKLAYIN

Bir ortaöğretim kurumunda kaydı olmayan veya yerleşemeyen öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okul grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması ise zorunlu olacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk harekete geçti: Affetmedi!

MEB'de yerleştirme krizi! Görevden alınan yetkiliden bomba iddialar

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Öğrenci ve velilerin merakla beklediği kılavuz açıklandı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 16 Ağustos 2018 13:15 HIPERAKTIVE ,DIKKAT EKSIKLIGI (DEHB),ÖZEL OGRENME GÜÇLÜĞÜ TANISI OLAN ÇOCUKLARA OKULLARDA KAYNAŞTIRMA/BUTUNLESTIRME YOLU ILE EĞITIM NASIL UYGULAYACAKLAR KLAVUZ KITAP VAR MI ???

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro