eposta yazdır zoom+ zoom-

Öcalan PKK'ya böyle seslenecek!

Öcalan PKK'ya böyle seslenecek!

Akil İnsanlar Heyetinden Hüseyin Yayman Öcalan'ın PKK'ya sesleneceğini ileri sürdü.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 26-04-2013 13:32 - Güncelleme: 16-10-2015 05:38

Akil İnsanlar heyetinde yer alan Hüseyin Yayman, çekilme sürecinin sorunsuz sonuçlanması halinde Öcalan'ın PKK tarafından düzenlenecek 'Demokratik Çözüm, Birlik ve Dayanışma Konferansı'na görüntülü olarak bağlanıp PKK'ya 'Silahlı mücadele bitmiştir' açıklaması yapacağını öne sürdü.

Akil insanlardan Hüseyin Yayman Hürriyet'teki köşe yazısında sürecin sabote edilmemesi halinde örgütün ve Öcalan'ın çok önemsediği bir gelişmenin daha yaşanacağını iddia etti. Yayman 8 Mayıs'ta başlayacak çekilmenin herhangi bir provokasyona uğramaması halinde Öcalan'ın telekonferans yöntemiyle PKK'lılara görüntülü olarak sesleneceğini ve silahlı mücadelenin tamamen bittiği talimatını vereceğini kaydetti.

KARAYILAN'IN BAHSETTİĞİ KONFERANS

Öcalan'ın görüntülü olarak sesleneceği öne sürülen konferanstan Karayılan dünkü toplantıda bahsetmişti. Karayılan 'Verilen bütün bedellerin karşılığı olarak gündeme giren demokratik çözüm sürecine Kuzey Kürdistan'daki tüm kesimlerin katılımını sağlamak için Amed'de 'Kuzey Kürdistan Demokratik Çözüm, Birlik ve Dayanışma Konferansı'nı toplamaya ve tüm yurtsever güçleri katılmaya çağırıyoruz'demişti.

PAYLAŞ tw fb gp
KİMDİR ?
Ahmet Çakar
AHMET ÇAKAR KİMDİR?

Ahmet Çakar (d. 1962, İstanbul, Türkiye), Türk hekim ve eski hakem. Pek çok uluslararası maçı yönettikten sonra hakemliği bırakmış ve futbol yorumculuğuna başlamıştır. Şu anda yorumculuk görevinin yanı sıra as

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro