YAZARLAR

Süleyman ÖZIŞIK

Süleyman ÖZIŞIK

suleyman@internethaber.com @slymnoz rss Eklenme Tarihi: 29 Kasım 2018 02:07 - Güncelleme: 29 Kasım 2018 03:01

O nasıl çığlık Hanımefendi?

İstanbul Fatih'te aracını ehliyetsiz kullanan bir kadın trafik ekiplerinin uygulamasına takılıyor.

Sorun sadece ehliyetsiz olması değil. Trafikte emniyet kemeri takmamış. Seyir halindeyken telefonla konuşuyor. Ve tüm bunların yanında bindiği araç muayeneye girmemiş!

Polisler gereken işlemleri yapmaya başlıyor. Kadın, öğretim görevlisi olduğunu söylüyor. Fayda etmeyince hezeyan içinde çığlık atmaya başlıyor. 

Bir, iki, üç, dört...

Eğilip içine bol bol nefes çekiyor, çektiği nefesi çığlık olarak bırakıyor. Tekrar eğilip tekrar aynı şeyi yapıyor. El Kassam Tugaylarının saldırısı sonrası İsrail'de çalan siren sesi gibi bir ses ve susmak bilmiyor!

Beni bilenler, hayatımın en muhteşem dayağını bir kadından yediğimi, kadının suratıma kafa atarak burnumu üç yerinden kırdığını bilir. Elinden kurtulduğumda üzerimdeki tişörtün sadece yakası kalmıştı düşünün halimi!

Ama bu ablamız, beni üç vuruşta perte çıkaran o hanımın eline su dökemez! Bu, desibel işkencesiyle karşısındakilerde kalıcı hasar bırakmaya çalışıyor. 

Yani öyle bir ses ki...

Rusya’dan almayı düşündüğümüz S-400 hava sistemlerine alternatif olarak kullanılabilirsiniz. Polis ve ambulans araçlarında siren niyetine kullanabilirsiniz. Suriye sınırına dikerek sınır güvenliğine büyük katkı sağlamasına sebep olabilirsiniz.  Yani bir kez çığlık atsın, sınıra bir tane PKK'lı gelmez!

O derece!

Bütün çığlıklarının nedeni ne biliyor musunuz? Akademisyen ve  Öğretim Görevlisi olduğunu söylemesine rağmen polislerin ona tolerans tanımaması!

Evet, evet bundan dolayı öfke nöbetleri, sinir krizleri geçiriyor. Çığlıklar fayda etmeyince dönüp polis araçlarının plakasını çekiyor. Artık hangi abisine, dayısına şikâyet edecekse...

Ben öncelikle o işkence anlarını yaşayan polis kardeşlerime geçmiş olsun diyorum. Sonra da o anları video kaydına alarak belgeledikleri için teşekkür ediyorum. 

Şayet biz o görüntüleri izlememiş olsak, belki de şu an, "Mesleğinde saygın akademisyen, sırf AK Parti karşıtı olduğu gerekçesiyle trafik polislerinin gazabına uğradı" haberlerini okuyor ya da izliyor olacaktık. 

Teşekkürüm sadece bundan dolayı değil.

Bu video, halkı eğitme ve bilinçlendirme açısından da emsalsiz bir örnek teşkil ediyor. 

Hanımefendi bir okulda öğretim görevlisiymiş. Lütfen ama lütfen dürüstçe söyleyin. Çocuğunuzu böyle birine teslim edip, "Al benim yavrumu eğit" der misiniz?

Şahsi kanaatim şudur:

Bu Hanım, derhal ama derhal psikolojik testlerden geçirilmeli. Bu süre zarfında mesleğini icra etmesine de engel olunmalı. Zira bu kafadaki biri, çocuklara hakkıyla eğitim veremez, vermemeli. 

Şayet orada polisin iğne ucu kadar kusuru bulunmuş olsaydı, Emniyet Genel Müdürlüğü derhal devreye girer, adı geçen polisi hemen açığa alırdı. 

Aynı şeyi YÖK de yapsın istiyorum.

Ha, tamamen işsiz bırakılsın demiyorum. Eğitim verme yeterliliğini yitirmişse, İstanbul Havaalanı'na kuş kaçırtan çığırtkan olarak iş verilsin. 

Yeter ki çocuklara eğitim vermesin!
PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN O nasıl çığlık Hanımefendi? yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR97 YORUM
  • Misafir 03 Aralık 2018 16:05 İktidardakiler siyaset için artık okul çağındaki minnacık çocukları da malzeme olarak kullanıyorlar ve de sizin bunlara hiç bir lafınız olmayacak biliyorum...Organize edilmiş sahnelenen oyunlara bakınız...Önce ortaokullu bir öğrenci diyor ki "vali beni cuma namazına götürsün!" Ertesi gün camiden yayın var ve kameralar kayıtta! Şimdi de yine bir küçük öğrenci yaş günümü belediye başkanı kutlasın demiş ki hooop ertesi gün belediye başkanı elinde pasta sınıfta... Bu mudur yani? Neyse. Tek bir sözüm var...Allah bu millete oy sandığı başında düşünme ve sorgulamayı nasip etsin!Kim gerçek dindar kim değil diye!

    CEVAP YAZ 1 3
REKLAM
Süleyman ÖZIŞIKDİĞER YAZILARISüleyman ÖZIŞIK
TÜMÜ

GÜNCEL YAZILAR TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro