eposta yazdır zoom+ zoom-

O generalden FETÖ'cü subayları karanlığa gömen talimat

O generalden FETÖ'cü subayları karanlığa gömen talimat

Dönemin 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, 15 Temmuz gecesi FETÖ'cü subayların üs olarak kullandığı Selimiye Kışlası'nı elektriksiz bırakmış.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-09-2017 08:42 - Güncelleme: 06-09-2017 08:42

15 Temmuz darbe girişimi sırasında darbecilerin üs olarak kullandığı yerlerden bir tanesi olan Selimiye Kışlası'ndaki darbecilerin elektriklerin kesilerek etkisiz hale getirildiği ortaya çıktı.

Sabah'ın haberine göre, Fenerbahçe Ordu evinin işgal edilmesiyle ilgili İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın geçtiğimiz duruşmasında Ordu Evi'nin o geceki sorumlusu Albay İbrahim Cem Gültekin, tanık sıfatıyla mahkemede ifade verdi. Darbecileri o gece ordu evinden içeri almayan Gültekin, o dönem 1. Ordu Komutanı olan Orgeneral Ümit Dündar'la arasında geçen telefon trafiğini mahkemede anlattı.

İLETİŞİM AĞI ÇÖKERTİLDİ

Gültekin, Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar'ı arayarak 'Komutanım eğer müsaade ederseniz haberleşmelerini önleyebiliriz' dediğini aktardı. Dündar'ın da olur vermesiyle kışladaki darbe karşıtı subaylar tarafından ana şalter kapatılarak darbecilerin iletişim ağı çökertildi. Dündar'ın emri sonrasında kışlayı kontrol altına almak için harekete geçtiklerini aktaran Gültekin, halk tarafından "darbeci" sanılmalarını önlemek için iki adet TOMA talebinde bulunduğunu söyledi. Gültekin, "Yine bir telefon görüşmemizde Komutanımız 'Halkı Selimiye Kışlası'na yönlendirebilir miyiz?' dedi. Çünkü artık biz Fenerbahçe'deki kontrolü sağlamıştık. Artık müdahale etmemiz gerektiğini, Murat Yarbay, bizim de emrimizle orada birliğin tamamen emir komutasını aldı" ifadelerine yer verdi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN O generalden FETÖ'cü subayları karanlığa gömen talimat haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • salhor 08 Eylül 2017 21:27 CHP'liler İzmir'de l5 Temmuz gecesi gene tencere tava ile kutlamaya kalkışmışlardı.Ama gelen, önce onların kafasını koparacak birileriydi.Pıstılar.Bir Türk vatandaşı şunu bilecek: İhtilâl, vatana ihanettir. Çünkü halkın seçtiklerini yıkma hedefini matuftur. Bastırılır ve dünya kurulalı ihtilalciler asılırlar, kesilirler.1960 ihtilalinde eski Genel Kurmay Başkanı Rüştü Erdelhun adlı bir İstiklâl savaşı gazisiydi. Onu da birkaç zibidi genç subay(!) almaya gelmiş ve direnince tokatlayıp merdivenlerden yuvarlamışlardı. Adamın "Ben bir İstiklal Savaşı gazisiyim...." lafı ağzında kalmıştı. İşte paşa BU ÜMİT PAŞA'dır. Tam görevini yaptı ve zaten I. Orduyu yanına alamayan ihtilal batar.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro