eposta yazdır zoom+ zoom-

O çocuklar korkunç işkenceyi anlattı: Günlük 100 lira getirmeyeni...

O çocuklar korkunç işkenceyi anlattı: Günlük 100 lira getirmeyeni...

SURİYE’deki ailelerinden bin liraya kiralanarak İstanbul’da dilendirilen çocuklar yaşadıkları dehşeti pedagog eşliğinde verdikleri ifadelerinde anlattı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-09-2017 09:26 - Güncelleme: 13-09-2017 10:10

SURİYE’deki ailelerinden bin liraya kiralanarak İstanbul’da dilendirilen çocuklar, ifadelerinde günlük en az 100 lira para getirmediklerinde çete üyeleri tarafından bayılana kadar hortumla dövüldüklerini anlattı.

Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, önceki gün, Halep’teki aileleri tarafından dilenci çetelerine kiralanan Suriyeli 36 çocuğu kurtarmıştı. Polisin tespitlerine göre, çete çocuklara sokakta su ve mendil sattıracaklarını söyleyerek ailelerinden kiraladı.

İstanbul’a getirilen çocuklar sokakta dilendirildi. Günlük ‘limiti’ dolduramayan çocuklar hortumla dövülmenin yanı sıra aç bırakıldı.

Aç kalan çocuklara yardım edenler de aynı akıbeti yaşadı. Bir çocuğa trafikte dilenirken araç çarptı ve ayağı kırıldı. Hastanede ayağı alçıya alınan çocuğu çete hastaneden kaçırdı.

Çocuk alçılı ayağıyla dilenmeye devam etti. Çocuklar yaşadıkları korkunç işkenceleri pedagog eşliğinde verdikleri ifadelerinde anlattı.

ÇETE ÇÖKERTİLDİ

İstanbul polisince düzenlenen operasyonda, iddiaya göre Suriyeli ailelerden bin TL'ye kiraladıkları çocukları İstanbul'da dilendiren çete çökertildi. Suriyeli 12 çete üyesi gözaltına alınırken, çete üyelerinin çocukları dilendirerek kazandıkları ileri sürülen paralarla çektirdikleri fotoğraflar ele geçirildi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN O çocuklar korkunç işkenceyi anlattı: Günlük 100 lira getirmeyeni... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • ÖZTÜRK 13 Eylül 2017 10:36 BU NASIL BİR İNSANLIK? ŞAİRİN BİRİNİN DEDİĞİ GİBİ; BAZI İNSANLARI TANIDIKÇA HAYVANLARI DAHA ÇOK SEVİYORUM.

    CEVAP YAZ 1 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro