eposta yazdır zoom+ zoom-

Numan Kurtulmuş'tan flaş açıklama! Kritik görüşme her an olabilir

Numan Kurtulmuş'tan flaş açıklama! Kritik görüşme her an olabilir

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Devlet Bahçeli arasında yapılmasın beklenen görüşmenin her an olabileceğini söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 05-12-2018 12:41 - Güncelleme: 05-12-2018 12:41

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş AK Parti ile MHP arasında devam eden ittifak görüşmeleri ile ilgili açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli arasında yapılmasın beklenen görüşmenin her an olabileceğini söyledi.

Kurtulmuş açıklamalarının devamında da "Çalışmada gelinen aşama genel başkanlara arz edilecek" dedi. Bir televizyon programında canllı yayına katılan Kurtulmuş'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

CEMALKAŞIKÇI CİNAYETİ HAKKINDA: Bu cinayetin başlangıcından itibaren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı son derece şeffaf ve hassas bir şekilde inceledi. Bu iki kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Demek ki önemli bilgi ve bulgular var. Biz bu meselenin takipçisiyiz. Bizim için insani bir meseledir. İstanbul'da yaşanan bu olayda adı geçen isimler vardır. Aynı şekilde ABD'nin de gündeminde bu konu. Bugün alınmış bir kararın çok önemli hukuki bir adım olduğunu düşünüyorum. Biz bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız.

ERDOĞAN-BAHÇELİ GÖRÜŞMESİ NE ZAMAN: Her iki partinin de genel başkan yardımcıları hangi adımlar atılabilir onun çalışmasını yaptılar. Çalışma sonrası elde edilecek kararlar da genel başkanlara iletilecektir. İki liderin görüşmesi her an olabilir. Dolayısıyla teknik çalışmaların hangi aşamaya geldiği belli olduktan sonra görüşme gerçekleşecektir. Cumhur İttifakında siyasi irade ve kararlılık vardır. Milletin gönlüne yerleşmiş olan bir ittifaktır.

BU İTTİFAK BİR PAZARLIK İTTİFAKI OLABİLİR: Teröre, FETÖ'ye ve ekonomik saldırılara karşı koyan bir ittifaktır. Her iki taraf da bu ittifakı önemsediğini söylemleriyle ortaya koyuyor. Bunu istemeyenler ve mani olmak isteyenler olabilir. Yerel ittifakta da beraber çalışmak için gerekli görüşmeler yapıldı. Ortada bir pazarlık meselesi de söz konusu değildir. Milletimizin lehine olacak kararları almaya çalışıyoruz. Bu ittifak bir pazarlık ittifakı değildir.

BÜYÜKŞEHİRLERDE İŞ BİRLİĞİ NASIL OLACAK: Mutabakat kesinleşmeden karşılıklı fedakarlık gündeme gelebilir. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Numan Kurtulmuş'tan flaş açıklama! Kritik görüşme her an olabilir haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR12 YORUM
  • Misafir 09 Aralık 2018 18:16 Emeklilikte yaşa takılanlar konusu en önemli konu.Yerel seçimlerde bütün dengeleri değiştirecek.Acil çözüm bekliyor.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Numan Kurtulmuş
NUMAN KURTULMUŞ KİMDİR?

64. ve 65 hükümette Başbakan Yardımcısı olan Numan Kurtulmuş 1959′de Ünye’de dünyaya gelmiştir. İsmini aldığı dedesi Numan Kurtulmuş, Kurtuluş Savaşı’nda Çanakkale, Erzurum, Batum ve Azerbaycan cephelerin

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro