eposta yazdır zoom+ zoom-

Nokia işçi kıyımı yapacak!

Nokia işçi kıyımı yapacak!

Finlandiyalı mobil telefon şirketi Nokia, tüm dünya genelinde eleman sayısı azaltmasına giderek adeta işçi kıyımı yapacak.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 27-04-2011 13:42 - Güncelleme: 18-10-2015 12:22

Finlandiyalı mobil telefon şirketi Nokia, 2012 yılı sonuna kadar küresel işgücünü 4 bin kişi azaltacak. Şirketten yapılan açıklamaya göre, smartphone pazarında daha iyi rekabet edebilmek için maliyetleri azaltmak üzere alınan karar sonucunda yapılacak işten çıkarmaların büyük çoğunluğu Danimarka, Finlandiya ve İngiltere'de olacak.

Dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi Nokia ayrıca, Accenture şirketi ile stratejik işbirliği kararı neticesinde Çin, Finlandiya, Hindistan, İngiltere ve ABD'deki ofislerinde çalışan 3 bin çalışanını bu şirkete transfer edecek. Accenture, Nokia'nın telefon cihazları için Symbian yazılım hizmeti sağlamaya devam edecek.

Nokia, akıllı telefon sektöründe Blackberry, iPhone ve Android telefonlarıyla sıkı rekabet edebilmek için akıllı telefonlara yazılım geliştirmek üzere Microsoft şirketiyle anlaşma imzalamıştı.

Nokia Üst Yöneticisi (CEO) Stephen Elop daha önce yaptığı açıklamada, şirketin, akıllı telefonlara yazılım geliştirmek için Microsoft şirketiyle nihai anlaşmayı imzaladığını, ürün tasarımı ve mühendislik çalışmasını sürdüğünü ifade etmişti.

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro