eposta yazdır zoom+ zoom-

NATO'nun özrüne Türkiye'den cevap

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, NATO'daki rezalet için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aranarak özür dilendiğini söyledi. Bakan Çelik, Türkiye olarak NATO'dan gereğinin yapılmasını beklediklerini ifade etti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-11-2017 19:41 - Güncelleme: 20-11-2017 00:19

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, NATO'daki rezaletle ilgili yetkililerin her seferinde özür dilediğini; ancak bu saygısızlığın affedilmeyeceğini söyledi. Çelik, sorumluların FETÖ ile bağlantılarının araştırılacağını kaydetti.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çelik'in gazetecilerin sorularını cevapladı. Skandalla ilgili Genelkurmay Başkanı'nın bilgilendirildiğini bunun üzerine askerin geri çekilmesine karar verildiğini söyleyen Çelik, yetkililerin her defasında kendilerinden özür dilendiğini; ancak bu saygısızlığın affedilmeyeceğini, kabul edilmeyeceğini ifade etti. İşte Çelik'in açıklamaları:

"Bunu yapan kişi memur NATO tatbikatından uzaklaştırıldı. Olayın bununla sınırlı kalmasını istemiyoruz. Bu kişinin cezalandırılmasını istiyoruz. Bunun komuta zinciri yok mudur. Müttefik ülkelerin güvenliğinden sorumlu NATO'nun kendi tatbikatının güvenliğini sağlayamaması gibi bir tablo ile karşı karşıya kalırız. Net mesajlar verildi. Tarafımızdan affedilir bulunmadığı ifade edildi. NATO'daki ilişkilerimize gölge düşürür nitelikte olduğu ifade edildi. Cumhurbaşkanımızı arayarak özür dilediler. Bu kişinin cezalandırılması konusunu takip edeceğiz.

Onlar da bu kişinin bağlantılarını araştıracaklar. FETÖ'nün yöntemlerine benzer bir yöntem bu. Araştırılacak, tüm bağlantıları ortaya çıkarılacak. NATO'nun kurucu üyesiyiz, orada önemli bir gücüz. Gereğinin yapılmasını bekliyoruz. Gereği yapılırsa bu özürler somuta dönüşür.''

Hükümet taşeron sistemini kaldırıyor mu?

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN NATO'nun özrüne Türkiye'den cevap haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • Cevat 20 Kasım 2017 06:12 BU ALÇAKLIĞI YAPANIN AMİRİ YOKMU.. İŞTEN ATMIŞLAR. YALAN SAKIN İNANMAYIN, BAŞKA YERDE BENZER İŞİ VERİRLER. ORGANİZE BİR SUÇ. Bu alçağın kimliğini TÜRK KAMUOYU BİLMEK İSTİYOR, BİLİRSEK Bunun altındaki planı çözeriz.

    CEVAP YAZ 0 1
KİMDİR ?
Ömer Çelik
ÖMER ÇELİK KİMDİR?

65. hükümette Avrupa Birliği Bakanı olan Ömer Çelik kimdir ve aslen nerelidir? 64. hükümette de Kültür ve Turizm Bakanlığı yapan Ömer Çelik, 15 Haziran 1968 Adana doğumlu. Babasının adı Yusuf Ziy

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro