eposta yazdır zoom+ zoom-

Namık Kemal Zeybek iddialı konuştu

Namık Kemal Zeybek iddialı konuştu

DP liderliğine adaylığını açıklayan Namık Kemal Zeybek gözünü Başbakanlık koltuğuna dikti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 13-01-2011 14:24 - Güncelleme: 19-10-2015 08:58

Eski bakanlardan Namık Kemal Zeybek, 15 Ocak'ta yapılacak Demokrat Parti (DP) 10. Olağan Büyük Kongresi'nde Genel Başkan adayı olacağını açıklayarak, ''Genel başkanlığa değil başbakanlığa talibim'' dedi.

Basın toplantısında ilginç bir olay yaşandı. Kongrede aday olacağını açıklayan Ramazan Yazgan Zeybek'i eleştirdi ve Cindoruk'un liderlik için kendisini işaret ettiği ni savundu.

Zeybek, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, DP'nin, Türkiye'nin ''en köklü ve Atatürk çizgisindeki'' partisi olduğunu belirterek bu partide genel başkanlık görevini üstlenmekten mutluluk duyacağını anlattı.

Türkiye'de gerçek anlamda muhalefet olmadığını savunan Zeybek, kongreden sonra muhalefet görevini devralacaklarını belirtti ve ''Genel başkanlığa değil başbakanlığa talibim'' görüşünü dile getirdi.

Kendisinin hem kamu hem özel sektörde tecrübeli bir isim olduğunu belirten Zeybek, Doğan Grubunda da 4 sene görev aldığını ve bu grubun turizm sektörüne girmesini sağladığını kaydetti. ''Bacanağı'' olan Aydın Doğan'ın adaylığını önceki gün öğrendiğini belirten Zeybek, adaylığı konusunda ''Aydın Doğan ya da başka birinden icazet almadığını'' söyledi.

DEMİREL SİYASET FİLOZOFU

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zeybek, bir soru üzerine, Süleyman Demirel ile cumhurbaşkanlığı döneminde birlikte çalışma imkanı olduğunu anlattı ve Demirel'i ''siyaset filozofu'' olarak niteledi. Zeybek, adaylığını Demirel ve Genel Başkan Hüsamettin Cindoruk'un yeni öğrendiğini belirtti.

GÜNAY İSTİFA ETSİN

Zeybek, Kars'taki anıtla ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleri ve Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın bu konudaki açıklamalarına işaret ederek, Bakan Günay'ın derhal görevinden istifa etmesi gerektiğini kaydetti.

CİNDORUK YAZGAN'A MI BIRAKACAK?

Sorular sırasında Namık Kemal Zeybek'ten söz alan ve daha önce de genel başkanlık için adaylığını açıklayan Ramazan Yazgan, kendisinin 43 yaşında olduğunu belirterek, ''Sayın Hüsamettin Cindoruk, İstanbul'da yaptığı toplantıda genel başkanlığı '45 yaşlarında genç bir isime bırakacağını' söylemişti'' dedi. Bu sözlere yanıt vermeyen Zeybek, toplantısını sona erdirdi.

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro