Muvazzaf askerlere FETÖ operasyonu... Ceza yağıyor!

Mardin'de 25, Edirne'de 7 muvazzaf asker için gözaltı kararı çıktı... İzmir'de 6 muvazzaf tutuklandı... Eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Birol Erdem'in eşine dava açıldı. Eski Aşkale Belediye Başkanı Enver Başaran 6 yıl 3 ay hapse mahkum edildi...

Muvazzaf askerlere FETÖ operasyonu... Ceza yağıyor!

Mardin merkezli 13 il ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) FETÖ'ye yönelik operasyon kapsamında 25 muvazzaf askeri personel hakkında gözaltı kararı verildi. İzmir'de 6 muvazzaf tutuklandı... Eski Adalet Bakanlığı Müsteşarı Birol Erdem'in eşine dava açıldı... Eski AK Parti'li Erzurum'un Aşkale İlçesi eski Belediye Başkanı Enver Başaran 6 yıl 3 ay hapse mahkum edildi... Birçok ilde öğretmen, sağlık ve memurlara yönelik FETÖ operasyonları da devam ediyor.

Muvazzaf askerlere FETÖ operasyonu... Ceza yağıyor!

MARDİN merkezli 13 il ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyon başlatıldı. Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün mahrem askeri yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında çeşitli rütbelerdeki 25 askeri personel hakkında yakalama kararı çıkarıldı. İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, şüphelilerin yakalanması için Mardin, İstanbul, Ankara, Malatya, Burdur, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Adana, Bursa, Konya, İzmir ve Kocaeli ile KKTC'de eş zamanlı operasyon başlatıldı. Operasyon sürüyor.

Muvazzaf askerlere FETÖ operasyonu... Ceza yağıyor!

EDİRNE'DE 7 MUVAZZAF İÇİN GÖZALTI KARARI
EDİRNE Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ/PDY'nin "mahrem askeri yapılanmasına" yönelik Edirne merkezli Mardin, İstanbul, Şırnak, Hatay, Kars ve Ankara'da yürütülen soruşturma kapsamında 7 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı verildi. Edirne Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Müdürlüğü ekipleri, 7 kişiden 5'ini gözaltına aldı. Diğer 2 şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Muvazzaf askerlere FETÖ operasyonu... Ceza yağıyor!

İZMİR'DE 6 MUVAZZAF TUTUKLANDI
İZMİR'DE'de FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) kripto yapılanmasına yönelik operasyonun ardından adliyeye sevk edilen, aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 15 zanlıdan 6'sı daha tutuklandı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında 98 kişi gözaltına alınmıştı. Bugün adliyeye sevk edilen 15 şüpheliden aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 6'sı, "silahlı terör örgütü üyeliği" suçlamasıyla cezaevine gönderildi, diğerleri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Böylelikle operasyon kapsamında tutuklanan zanlıların sayısı 73'e ulaştı. Gözaltındaki 8 zanlının ise Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri devam ediyor.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro