eposta yazdır zoom+ zoom-

Mustafa Özcan'ın kararları Gülen taraftarlarını çıldırttı

Mustafa Özcan'ın kararları Gülen taraftarlarını çıldırttı

Fetullah Gülen'in veliahtı denilen Mustafa Özcan, örgütten dizginleri ele alınca kıyamet toptu. Aldığı bir dizi kararlar Gülen taraftarlarını isyan ettirdi. Gelişmeleri Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur aktardı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-09-2018 08:43 - Güncelleme: 11-09-2018 08:43

15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ'deki iç çekişme su yüzüne çıktı. Gülen'den sonra örgütün lideri olarak gösterilen Mustafa Özcan, bir dizi radikal karar alınca Gülen taraftarlarının sözcüleri sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiriyor.

Gülen Vakfı'nın eski genel müdürü Ümit Akdemir'den aldığı bilgileri köşesinde paylaştığını yazan Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, Dünya İmamlığını ele geçirmek istediğini savunan Mustafa Özcan'ın eylem planını ve ona yönelik tepkiyi aktardı:

MUSTAFA ÖZCAN’IN EYLEM PLANI VE KARARLARI
1) 45 yaş ve üstü “hizmet mensupları” tasfiye edilecek. Çünkü 45 yaş ve üzeri artık problem oluyor. Örgütün onlardan yararlanma ihtimali sıfır. Boşuna masraf çıkarıyorlar. Kendilerine iş bakmalılar. Hizmet artık onlar için iş kapısı değil.
2) Ülke İmamları yardım almak istiyorlarsa bundan böyle istişare toplantıları için Hocaefendi’nin (Fetullah Gülen’in) yanına gitmeyecekler. Çok isteyen yılda bir iki kez görmeye gider.
3) Giderleri kısmak için maliyeti yüksek okullar Türkiye Maarif Vakfı’na devredilmeli ve bu konuda sıkıntı çıkarılmamalı.

“ARTIK HOCAEFENDİ’Yİ YOK SAYALIM”
4) Artık herkes HOCAEFENDİ’Yİ YOK saysın. Zaten bugün var yarın yok. Eğer bunu bugünden itibaren yapmazsak, yarın gittiğinde toparlayamayız.
5) 10 bin yeni eleman eğitilerek (Not: CIA tarafından) Türkiye’deki yapılandırma güçlendirilecek. Eskilerde iş kalmadı. 45 yaş üzeriyle yürümemiz mümkün değil.
6) Şimdi Türkiye’deki süreci eleştirmenin anlamı yok, sabırla bekleyelim.

Kaynak Holding kimin sahibi Mustafa Özcan kimdir?

Mehmet Görmez'in ifşası Mustafa Özcan detayı bomba!

 

KARARLAR FETULLAH TARAFTARLARINI ÇILDIRTTI
Bu kararları duyan Fetullah taraftarları, Özcan ve ekibine müthiş tepki gösterdi. Hepsi birden “Hocaefendisiz bu iş olmaz” diye Mustafa Özcan’a saldırmaya başladı. Şimdi bir ağızdan Mustafa Özcan ve ekibinin kararlarını teslimiyetçilik, hatta ihanet olarak nitelendiriyorlar.
Fetullah taraftarlarının sözcüsü Halit Esendir’in sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım bu çatışma hâlini çok net biçimde anlatmakta:
“Gerçek şu ki şimdi eleştirmeyin diyenler genelde Türkiye sürecinde aktif icrada olan her seviyedeki kişilerdir. Aslında bu abilerimiz icradan çekilip, süreçten ders çıkartıp nasih olarak yollarına devam etmelilerdi. Ama şimdi de dünyadaki hizmeti dizayn etmeye çalışmaları doğru değildir. Süreçte ortaya çıkan herkesin köprü trafiğindeki işportacılara benzetilmesi doğru değil. Bazı kahramanlar böyle zor süreçlerde ortaya çıkar. Zor süreçlerde de iyi gün kahramanları! kaybolur.”

Fuat Uğur'un yazısının tamamı

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Mustafa Özcan'ın kararları Gülen taraftarlarını çıldırttı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • DDDAE 11 Eylül 2018 17:35 OTURDUĞUN YERDEN KARARLAR ALACAĞINA ERKEKSEN GEL BURDAKİLERLE BİRLİKTE İÇERDE YAT ÖZCAN EFENDİ

    CEVAP YAZ 2 0
KİMDİR ?
Fetullah Gülen
FETULLAH GÜLEN KİMDİR?

Fetullah Gülen, 27 Nisan 1941'de, Erzurum ili, Hasankale (Pasinler) ilçesi, Korucuk köyünde dünyaya geldi. 1946 yılında ilkokula başladı ancak babasının 1949 yılında Alvar Köyü'ne imam olması ve ailesinin oraya ta

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro