eposta yazdır zoom+ zoom-

Mustafa Destici'den bomba HDP iddiası!

Mustafa Destici'den bomba HDP iddiası!

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhur İttifakı'nın çıkaracağı milletvekili sayısı ile ilgili iddialı konuştu. Destici, "HDP barajı aşarsa 350 milletvekili, aşamazsa 400'ün üzerinde milletvekili çıkarırız" dedi. Destici, HDP'nin barajı aşamayacağını düşündüğünü de belirtti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 18-06-2018 12:24 - Güncelleme: 18-06-2018 12:24

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, “Cumhur İttifakı, HDP barajı aşarsa 350’lerde milletvekili çıkarır, aşamazsa 400’e ulaşabilir” dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CNN Türk’te katıldığı programda soruları yanıtladı. Destici bir soru üzerine, Cumhurbaşkanlığı’nı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda rahatça kazanacağını söyledi. 

Mustafa Destici, milletvekili dağılımına ilişkin öngörüsünü  de şöyle açıkladı:“HDP barajı aşarsa Cumhur İttifakı 350’lerde milletvekili çıkarır. HDP’nin barajı aşmaması durumunda bu sayıların 400’e ulaşabileceğini görüyorum. HDP’nin barajı aşmama ihtimali çok yüksek, aşmaması da lazım çünkü HDP eşittir PKK.''

''DEMİRTAŞ'IN AYAĞINA GİTMELERİNİ HAYRETLE KARŞILIYORUM''
''Bunu bizim de özellikle Kürt kardeşlerimize çok açık anlatmamız lazım.'' diyen Destici, ''Bazı siyasetçilerimizi kınıyorum. Hayret etmenin ötesinde kınıyorum. Selahattin Demirtaş’ın ayağına gitmeler, ziyaret etmeler, onun serbest bırakılmasını talep etmeler, Kürdistan’dan bahsetmeler, ana dilde resmi dilde eğitimden bahsetmeler, özerklikten bahsetmeler bunlar tamamen PKK’yı meşrulaştıran ve PKK’nın ekmeğine yağ süren, terörle mücadeleye zarar veren şeyler. Bana göre ha Murat Karayılan, ha Abdullah Öcalan, ha Selahattin Demirtaş…” ifadelerini kullandı.

“KÜRT KARDEŞLERİMİZİN OYUNU ALMAK İÇİN ONLARI KANDIRIYORLAR”
Millet İttifakı bileşenlerinin Selahattin Demirtaş’ın bırakılması, ana dilde eğitim ve çözüm süreci konusunda açıklamalar yaptığının hatırlatılması üzerine Mustafa Destici, muhalefetin popülist politika yaptığını söyledi. Destici, “Kürt kardeşlerimizin oyunu almak için onları kandırıyorlar” şeklinde konuştu.

''İKİNCİ BİR ANADİLE DEVLET MÜSADE ETMEZ''
Mustafa Destici şu ifadeleri kullandı: “Geçmişte bu partilerin iktidar ya da iktidar olduğu dönemler oldu. Bu dediklerinin hiçbirisini yapmadılar ya da yapamadılar. Dolayısıyla da bunların gerçekle bir ilgisi yok. Bu ülkede resmi dil ya da ikinci bir anadilde eğitime devlet de millet de müsaade etmez. Çünkü bu büyük bir bölünme getirir. Devletler ya etnik temelli ya din temelli ya da dil temelli bölünür. Şimdi benim Kürt kardeşlerimin böyle bir talebi yok ki.”

PAYLAŞ tw fb
Kaynak : DHA

YORUM YAZIN Mustafa Destici'den bomba HDP iddiası! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR25 YORUM
  • Önce Vatan 18 Haziran 2018 23:50 Biri hdp %14 ün üzerinde alır, hesaplarınız altüst olacak demiş. Haklı katılıyorum. Onu , sözüm ona milliittifak düşünsün. Bizim için hiç bir mahsuru yok. İsterse %20 alsın. hdp nin alacağı oylar ip ve chpden olduğundan sıkıntı yok. Zaten söylem ve eylemleride birbiriyle örtüşüyor. hdp barajı geçsin diye fetönünde talımatıyla cumhur başkanlığı için meral ve inceye oyveren ip ve chpliler, milletvekilliyi için hdpye verecekler, hatta avrupadakiler verdiler bile. Ama dozu öyle bir kaçıracaklar ki Allah büyük. Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır. Cumhur ittifaki şuan %57-61 düzeyinde Rabbime şükürler olsun.

    CEVAP YAZ 2 9
KİMDİR ?
Mustafa Destici
MUSTAFA DESTİCİ KİMDİR?

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve 27. Dönem Ankara Milletvekili Mustafa Destici, 1966 yılında Eskişehir’in Günyüzü İlçesi Gecek köyünde doğdu. İlk tahsilini Günyüzü İlçesi

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro