YAZARLAR

Ümit SAMİMİ

Ümit SAMİMİ

umitsamimi@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 25 Aralık 2017 09:12 - Güncelleme: 25 Aralık 2017 09:23

Müslüman Noel kutlar mı?

İslam Konferansı Örgütüne kayıtlı ülke sayısı ise 56. Bu elli altı ülkede toplamda 500 kadar üniversite var. Yani üç milyon kişiye bir üniversite düşüyor fakat sadece İngiltere’deki üniversite sayısı 468. Üstelik İngiltere’nin toplam nüfusu 53 milyon. Yani 113 bin kişiye bir üniversite düşünüyor. Bu sayı Amerika’da ikiye katlanıyor. Toplam nüfusu 323 milyon olan Amerika’da, 5758 üniversite bulunuyor. Yani 56 bin kişiye bir üniversite düşüyor.

Hristiyanların okuma yazma oranı yüzde 89. Müslümanların ise ne yazık ki yüzde 40. Her 100 hristiyandan 43’ü üniversite mezunu. Müslümanların ise sadece 2’si yüksek öğrenim görmüş. Üstelik hristiyanlar dünyanın en iyi üniversitelerinden mezun olurken müslümanlar kendi ülkelerinde okumaları durumunda dünyanın en iyi 750 üniversitesine dahi girememiş okullarda öğrenimini tamamlamak zorunda. Yani yüzde ikilik okumuş kesim dahi, batı ile kıyas edilebilecek eğitimi alamamış durumda.

İslam Konferansı Örgütüne kayıtlı 56 ülkenin toplam gayri safi milli hasılası 2 trilyon dolar civarında. ABD’nin gayri safi milli hasılası ise 12 trilyon doların üzerinde. 300 milyon insanın geliri, bir buçuk milyar insanın gelirinden 6 kat daha fazla.

Listeyi uzatmak mümkün. Fabrika sayıları, yüksek teknoloji üretimi, araştırma ve geliştirmeye ayrılan bütçeler, orta öğretim kurumlarının sayısı - kalitesi ve benzeri bir çok kalem daha bu teraziye eklenebilir.

Kendisini müslüman olarak tanımlayanların bu teraziyi dengelemek ve hatta müslümanların lehine çevirmek amacıyla çalışması yerine, metro çıkışlarında, alış veriş merkezlerinde, kalabalık caddelerde “Noel kutlamak İslam’a uygun değildir” bildirileri dağıtması beni rahatsız ediyor.

Hangi müslüman, Noeli İslam adeti zannediyordu ki zaten?

Yıllardır mesai harcıyorsunuz, sizin çabalarınızla kutlamaktan vazgeçen bir kişi dahi var mı?

Eğer İslam’a hizmet etmek istiyorsan, Noeli kutlamak isteyenleri basit yöntemlerle, ucuz taktiklerle vazgeçirmeye çalışmak yerine, önce kendinden başlayarak bu topraklarda yetişen insanların kalitesini arttırmak için elinden gelen ne varsa, onu bul ve yap.

Kudüs kuşatılmış hatta işgal edilmişken,

Müslümanların yaşadığı şehirleri, diğer müslümanlar yağmalıyorken,

Terör örgütleri İslam inancının sırtına hançer gibi saplanmışken,


Müslüman çocuklar farklı coğrafyalarda açlıktan ölürken,

Milyonlarcası mülteci durumuna düşmüşken,

Eline, kimsenin kale almayacağı bir bildiriyi alıp, orada burada dağıtıyor olman ve mesaini buna ayırman beni ziyadesiyle rahatsız ediyor kardeşim.

Bilesin!
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Müslüman Noel kutlar mı? yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • Abdulvahit 15 Ocak 2018 14:44 Zihni, aklı, beyni iğdiş edilmişler Kudusü nasıl kurtarbilir

    CEVAP YAZ 0 0
REKLAM
Ümit SAMİMİDİĞER YAZILARIÜmit SAMİMİ
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro