YAZARLAR

Ümit SAMİMİ

Ümit SAMİMİ

umitsamimi@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 08 Aralık 2015 23:46 - Güncelleme: 08 Aralık 2015 23:51

Müslüman Hanımlar Topluluğu - Protesto Etme Hakkı

Karaktersizlik Nedir?

Yanlışları doğru zannederek savunmak, bilgisizliktir. Yanlışları, çıkarları sebebiyle savunanlar ise herhangi bir karaktere sahip olmayanlardır. Durumun adı ise karaktersizliktir.

HaberSol ‘da “Sosyalist öğrenciler Cebeci yerleşkesine sahip çıktı, gerici çeteleri kovdu” başlığı ile yayınladığı haberin ilk paragrafını aynen paylaşıyorum.

“Geçen çarşamba günü Ankara Hukuk'ta "Müslüman Hanımlar Topluluğu" adlı illegal bir oluşumun korsan etkinlik yapmasına izin vermeyen öğrenciler, bugün de Cebeci yerleşkesinde basın açıklaması yapmak isteyen ODTÜ Mescit Topluluğu ve Kardeşlik Meclisi adlı gerici grupları okuldan uzaklaştırdı. Öğrenciler, Rektör İbiş'in sosyalist öğrencileri eleştiren tweetini de protesto etti.”

İşledikleri suçu marifetmiş gibi yazıp, yayınlayan, paylaşan bu insanlar kendilerinden başka kimseye yaşam hakkı tanımazlar. Kimin gerici kimin meşru olduğunu belirleme hakkının sadece kendilerinde olduğunu düşünürler.

Sizin açtığınız kitap standını rahatlıkla dağıtabilme hakkını kendilerinde görebildikleri gibi, bildiri dağıtmanıza izin vermezler. Bu faaliyetlerini de sosyalizm adına yaparlar.

Onlara göre devlet faşisttir, Erdoğan diktatördür, kendileri gibi olmayan herkes gericidir.

Ellerinde küçük yayın organlarından başka hiçbir şey olmamasına rağmen, bu insanlar sevmedikleri gruplara bunları yapabiliyorlar.

Peki ya iktidar olsalardı, yönetimi ellerinde bulundursalardı?

Ana akım medyaya onlar sahip olsaydı?

Sevmedikleri insanların yaptıkları eylemleri bizzat kendileri dağıtıyorken, kolluk kuvvetleri bu insanların yönetiminde olsaydı?

Ellerinde hiçbir meşru gerekçe yokken, üniversite yönetiminden izin alınarak yapılan eylemin katılımcılarına çete diyenler, bu katılımcıları yargılayabiliyor olsaydı?

İşte o gün gerçek diktatörlük ile tanışmış olurduk.

Karaktersizlik mi?

Demokrasi, çok seslilik, eylem yapabilme özgürlüğü, basın özgürlüğü, farklı inanç ve düşüncelere saygı gibi kavramları ağızlarından düşürmeyenlerin, “Sosyalizm” adına suç işleyenleri överek anlatması durumudur.

 
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Müslüman Hanımlar Topluluğu - Protesto Etme Hakkı yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Ümit SAMİMİDİĞER YAZILARIÜmit SAMİMİ
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro