eposta yazdır zoom+ zoom-

Murat Hazinedar neden görevden alındı?

Murat Hazinedar neden görevden alındı?

İçişleri Bakanlığı CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ı görevden aldı. Bakanlık, Hazinedar'ın FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak suçundan yürütülen soruşturma ile rüşvet ve yolsuzluk iddialarıyla görevden alındığını duyurdu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 04-01-2018 19:42 - Güncelleme: 04-01-2018 19:42

İçişleri Bakanlığı, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile birlikte iki meclis üyesine görevden el çektirdi. 

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle; Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışgil Anayasanın 127 nci maddesinin verdiği yetki doğrultusunda İçişleri Bakanlığınca 04/01/2018 tarihinde görevden uzaklaştırılmışlardır. Mal Bildiriminde Bulunulması Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu kapsamında mal varlığına yönelik olarak yürütülen soruşturma; FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak suçundan yürütülen soruşturma; ayrıca belediye hizmetlerinin zorunlu bağışa tabi tutularak iş sahiplerinden zorla para alınması, usulsüz ihale ve ruhsat verilmesi, kamu malının özel şahısların menfaatine kullandırılması ve bunun karşılığında haksız kişisel menfaat temin edilmesi ve görevi kötüye kullanma niteliğindeki diğer eylemlerinden hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle Murat Hazinedar Beşiktaş Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılmıştır.

Hüseyin Avni Sipahi´nin Belediye Meclis Üyeliği görevinden uzaklaştırılmasında, yetkisi ve görevi olmadığı halde imar ve ruhsat işlemlerinde talep sahiplerinin kendisine yönlendirildiği ve bağış adı altında zorla para alınmasına aracılık ettiği, haksız kişisel menfaat sağladığı, ayrıca mal varlığında ciddi artışlar olduğu yönündeki iddialarla ilgili yürütülen soruşturmalar dikkate alınmıştır.

Çetin Kırışgil´in Belediye Meclis Üyeliği görevinden uzaklaştırılmasında ise kayıt dışı paraların transferine aracılık ettiği yönündeki iddiayla ilgili yürütülen soruşturma göz önünde bulundurulmuştur.”

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Murat Hazinedar neden görevden alındı? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 05 Ocak 2018 01:47 Hazinedar şöyle diyor “Belediyemize son iki yıldır 180’i aşan ön inceleme araştırma ve soruşturma yapılmıştır. 1 Aralık 2017 tarihinde belediyemize mülkiye müfettişleri geldi. Şu anda hali hazırda 16 müfettiş ve teftiş görevlisi bir ayı aşkın süredir belediyemizi denetliyor. Bugüne kadar hiçbir şey bulamadılar.”

    CEVAP YAZ 1 2
KİMDİR ?
Murat Hazinedar
MURAT HAZİNEDAR KİMDİR?

BEŞİKTAŞ Belediye Başkanı görevinden İçişleri Bakanlığı kararıyla alınan Murat Hazinedar Türkiye'nin en genç belediye başkanları arasında yer alıyordu. Murat Hazinedar, 2014 yılındaki seçimlerde rekor oy alarak Beşiktaş

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro