eposta yazdır zoom+ zoom-

Muharrem İnce'yi arayan Amerikalılara ne oldu?

Muharrem İnce'yi arayan Amerikalılara ne oldu?

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, kendisini arayıp 'FETÖ lideri usulüne uygun istenmedi' diyen Amerikalıların kim olduğunu 24 Haziran’dan sonra açıklayacağını söylemişti. Ahmet Kekeç bugünkü köşesinde "O Amerikalılara ne oldu?" diye sordu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 03-07-2018 11:02 - Güncelleme: 03-07-2018 11:02

Muharrem İnce, seçim kampanyası döneminde bir televizyon programına telefonla bağlanarak, Amerikalıların kendisini aradığını ve Fetullah Gülen'in Türkiye tarafından usulünce istenmediğini iddia etmişti. Sunucunun, 'kim aradı' sorusu üzerine İnce "iyi geceler" diyerek telefonu kapatmıştı.

İlerleyen günlerde İnce, konuk olduğu bir televizyonda iddiasını ileri boyuta taşımıştı. Nazlı Çelik'in "sizi arayan Amerikalılar kim?" sorusuna İnce "Onu söyleyemem. Ama seçimi kazanırsam açıklarım. Beni arayan Amerikalı'ya mesaj gönderdim, 'ismini açıklayayım mı' dedim. O da 'yok şimdi açıklama, ben senin seçimi kazanacağına inanıyorum, kazandıktan sonra benim ismimi açıklarsın' mesajını verdi" şeklinde konuşmuştu.

Muharrem İnce, seçim meydanlarında kendisini arayıp “FETÖ lideri usulüne uygun istenmedi” diyen Amerikalıların kim olduğunu 24 Haziran’dan sonra açıklayacağını söylemişti. Şu ana kadar İnce'den ses çıkmadı. Bu konuyu köşesinde kaleme alan Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, yalancılıkla suçladığı İnce için böyle yazdı:

İNCE O RAPORU AÇIKLAYAMIYOR
"Seçim bitti, Muharrem İnce’de “tık” yok.  Hadi bunu açıklamadı...  Bir heyet görevlendirilmişti. Bu heyet Adalet Bakanlığı’na gidip iade dosyasını incelemiş, durumu üç sayfalık rapor halinde hem CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu’na, hem de Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye bildirmişti. 

Kılıçdaroğlu o raporu açıkladı. İnce açıklamıyor. Daha doğrusu, açıklayamıyor.  Evet, CHP tabanında heyecan fırtınası estirdi...  Evet, “Bu iş olabilir” ümidine yol açtı... 

İyi de, CHP’deki eksiklik “heyecan” değil ki.  CHP’nin genetiğini değiştirecek, en azından halkla bağ kuracak politikalar geliştirmek gerekiyor ki, bu iş “yalan”ı piar malzemesi olarak kullanan Muharrem İnce gibi çapsızların boyunu aşıyor! "

Ahmet Kekeç'in yazısının tamamı

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Muharrem İnce'yi arayan Amerikalılara ne oldu? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • İnce 03 Temmuz 2018 15:19 Hatırlatmayın iki de bir de. O açıklamam seçimde gündem oluşturmak içindi. Onu da elime yüzüme bulaştırdım. silah çekti tetiğe bastım ama mermi namlunun içinde patladı.

    CEVAP YAZ 0 8
KİMDİR ?
Muharrem İnce
MUHARREM İNCE KİMDİR?

CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce kimdir, kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? Muharrem İnce'nin eşi Ülkü İnce ve çocukları ile siyasi hayatına ilişkin biyografisi; Muharrem İnce 4 Mayıs 1964 Yalova doğumludur. Muharrem İnc

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro