eposta yazdır zoom+ zoom-

Muharrem İnce: Çiftçi borçlarının faizleri silinecek

Muharrem İnce: Çiftçi borçlarının faizleri silinecek

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Türkiye'yi büyük şemsiye altında buluşturacaklarını söyledi. İnce, 24 Haziran'da seçilmesi halinde gülümseyen bir cumhurbaşkanı olacağını ifade etti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-06-2018 20:51 - Güncelleme: 08-06-2018 00:54

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, çiftçiler kredi faizlerini sileceğini söyledi. 24 Haziran'da seçilmesi halinde bağıran çağıran değil gülümseyen bir cumhurbaşkanı olacağını belirten İnce, Türkiye'yi büyük şemsiye altında buluşturacaklarını kaydetti.

İnce, dün Isparta 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen mitingde, meydanları gezerek ekmek, aş, gençler için iyi eğitim, gelecek vaat ettiğini söyledi.

Okulları, köprüleri yıkacağı iddialarının gerçek olmadığını belirten İnce, "O sarayı senin başına yıkarım dedim, sarayı niye yıkayım. O kadar masraf olmuş, oraya ben oturmayacağım gençlere vereceğim." diye konuştu.

Fizik öğretmeni olduğunu, imam hatiplinin de fen liselinin de evladı olduğunu, hepsine iş bulmanın derdinde olduğunu bildiren İnce, ailelerin taleplerine göre din dersini, hadis, siyer ne isteniyorsa seçmeli olarak vereceği vaadinde bulundu.

İnce, cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da, cezaevindeki Selahattin Demirtaş'ı da ziyaret ettiğini belirterek, mert olduğunu, yalan söylemediğini kaydetti.

Seçilmesi durumunda, emekliye Ramazan ve Kurban bayramlarında asgari ücret üzerinden maaş vereceğini ifade eden İnce, "Bağıran çağıran değil, gülümseyen bir cumhurbaşkanı, gençlere iş bulan, çocukları kucaklayan bir cumhurbaşkanı olacağım." dedi.

Türkiye'de Türk, Kürt, ülkücü, HDP'li hepsinin kardeşi olduğunu dile getiren İnce, "Büyük şemsiye altında buluşmak yakışır bize, cumhuriyet şemsiyesi. Türk, Kürt, Alevi, Sünni hepimiz bir şemsiyenin altında. Bunu birlikte başaracağız." ifadelerini kullandı.

"ÇİFTÇİ BORÇLARININ FAİZİNİ SİLECEĞİM"

Cumhurbaşkanı olduğunda çiftçiye mazotu 3 liradan vereceğini, en düşük emekli maaşının bin 500 lira olacağını anlatan İnce, "Emekliler, Ramazan ve Kurban bayramında bir asgari ücret alacaklar. Çiftçi borçlarının faizini sileceğim. Gençler, üniversite öğrencileri, 19 Mayıs'ta, 29 Ekim'de, gençlik ve cumhuriyet karşılıksız bursları alacaksınız." diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Muharrem İnce: Çiftçi borçlarının faizleri silinecek haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR40 YORUM
  • mevhibe inal 09 Haziran 2018 17:55 "Büyük Şemsiye" altında buluşmak için ETNİK-MEZHEP Böl-Yönet-Sömür projelerine karşı dikkatli olmamız lazım. Anti-Emperyalist, Yerli, Milli olmak lazım. Farklılıkları değil, Ortak Değerlerden bahsetmek lazım.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro