eposta yazdır zoom+ zoom-

Morrisey'e şok! Konserlerini iptal etmek zorunda kaldı

Morrisey'e şok! Konserlerini iptal etmek zorunda kaldı

Aşırı sağ gruplara destek verdiği gerekçesiyle tepki çeken İngiliz şarkıcı Morrissey, Temmuz ayı içinde İngiltere'de ve Avrupa'da yapılması planlanan tüm konserlerini iptal etti. Morrisey, islam karşıtlığı ile de suçlanmıştı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 30-06-2018 13:42 - Güncelleme: 30-06-2018 13:51

Aşırı sağ gruplara destek verdiği gerekçesiyle tepki Çeken Morrisey, BBC'de yer alan habere göre Temmuz ayı içinde İngiltere'de ve Avrupa'da yapılması planlanan tüm konserlerini iptal etti. Morrisey islam hakkında söyledikleri yüzünden de tepki görmüştü.

Ünlü sanatçının ekibinden yapılan açıklamada, iptallere gerekçe olarak "lojistik sıkıntılar" gösterildi.

Tam ismi Steven Patrick Morrissey olan sanatçı, Haziran ayının başında aşırı sağcı çizgideki English Defence League'in (İngiliz Savunma Birliği) eski lideri Tommy Robinson'a destek açıklaması ile gündeme gelmişti.

Morrissey, mahkeme kurallarına uymadığı gerekçesiyle cezaevine konulan Robinson'a yapılanları "şoke edici bir muamele" olarak tanımlamıştı.

Efsanevi The Smiths grubunun dağılması sonrası kariyerine Morrissey ismiyle solo olarak devam eden sanatçı, ırkçı ve İslam karşıtı yorumlar yaptığı suçlamalarıyla birçok kez karşı karşıya kaldı.

Konser iptali kararı, Morrissey'in menajerinin, İngiltere'nin Manchester kentinde sanatçının konseri vereceği mekana yakın bir noktada yapılacak ırkçılık karşıtı gösteriyi hedef alması sonrası alındı.

Sanatçının menajeri Peter Katsis, sosyal medya hesabından bu protestoyu hedef alarak, "bu kişilerin eski Morrissey hayranları olduğu iddiasını" kabul etmediklerini söylemişti.

''Almanya, Avrupa'nın tecavüz başkenti haline geldi''
59 yaşındaki ünlü şarkıcı, aralarında "helal kesim ehliyeti ancak IŞİD taraftarlarınca verilebilir" gibi yorumları nedeniyle birden fazla kez İslam karşıtlığı ile suçlanmıştı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Morrisey'e şok! Konserlerini iptal etmek zorunda kaldı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • ufuk onen 30 Haziran 2018 14:07 BIRDE BU METALCILERIN HICRI BOZDAG DIYE BIR ABILERI VARMIS O NEDERSE ONU DINLIYORLARMIS BEN ISTEDIGIM MUZIGI DINLERIM HICRI KARISAMAZ BANA

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro