eposta yazdır zoom+ zoom-

Moody’s neden Berat Albayrak’a taktı?

Moody’s neden Berat Albayrak’a taktı?

Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, Başkan Erdoğan tarafından ekonominin başına getirilen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile ilgil eleştirilerin gerçek nedenini yazdı. Kekeç'e göre ekonomi yerli bir ele teslim edildiği için Albayrak hedef oldu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-07-2018 07:32 - Güncelleme: 13-07-2018 07:32

Yeni kabinede ekonominin başına Berat Albayrak'ın getirilmesi çok konuşuldu. Piyasaların beklentisinin karşılanmadığı yönünde eleştiriler yükseldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Albayrak ile ilgili yorumlara "İnanıyorum ki Berat daha seri derleyip toparlayacak" diye yanıt verdi. Peki Albayrak neden hedefte?

Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, Erdoğan ve Albayrak'ın eleştiri oklarına hedef olmasının gerekçesini "Moody’s neden Berat Albayrak’a taktı?" başlıklı köşesinde kaleme aldı.

"(...)Bloomberg’in spekülatif haberlerinden sonra, 5.50’lere kadar gerilemiş dolar birden 5.90’lara fırladı.  Bloomberg, Berat Albayrak üzerinden Hazine’nin Beştepe’ye bağlanacağını iddia etti. Çok çirkin yayınlar yaptı. 

Kredi derecelendirme kuruluşları, yeni eklemelerle, bu iddiayı detaylandırdı..  Mesela Moody's şöyle bir açıklama yaptı: “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı değişiklikler Merkez Bankası'nın bağımsızlığı önünde daha fazla zorluklara neden olacak gibi görünüyor.”

FETÖ’nün botları boş durur mu? 

Onlar da, fırsattan istifade, Başkan Erdoğan’ın “İnanıyorum ki bu süreçte sadece kamu bankaları değil, özel bankalar da elini taşın altına koyacak” açıklamasını, “özel bankalara el konulacak” diye tercüme ederek dolaşıma sürdüler. 

Etkili de oldular.  Demek ki bütün mesele, ekonomi yönetiminin “yerli” bir “el”e teslim edilmiş olması...  Bu bir “mesele” midir?  Türkiye’nin kalkınmasını ve bağımsız karar alan bir ülke haline gelmesini istemeyenler için “ciddi bir mesele”dir! "

Dolar neden yükseliyor daha da artar mı? Dolar kuru son rakamıAhmet Kekeç'in yazısının tamamı

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Moody’s neden Berat Albayrak’a taktı? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR83 YORUM
  • Misafir 14 Temmuz 2018 12:51 Erdoğan daha once yabancilarimi veriyordu ekenomik yönetimini.kekec komedisin

    CEVAP YAZ 0 1
KİMDİR ?
Berat Albayrak
BERAT ALBAYRAK KİMDİR?

Berat Albayrak, Enerji Bakanlığı'nın ardından yeni kabinede 9 Temmuz 2018 tarihi itibariyle Hazine ve Maliye Bakanı oldu. Peki Berat Albayrak aslen nereli, Erdoğan'ın kızı olan eşi kimdir? 21 Şubat 1978 yılında dünyaya gelen Berat Albayrak asl

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro