eposta yazdır zoom+ zoom-

Mısır'da skandal Kudüs operasyonu! Haber yapmayın!

Mısır'da skandal Kudüs operasyonu! Haber yapmayın!

ABD merkezli New York Times gazetesinin haberine göre, Mısır'da üst düzey bir istihbarat yetkilisi ülkedeki televizyon kanallarını arayarak ABD'nin Kudüs kararına yönelik çok fazla yayın yapılmamasını 'tembih etti'.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-01-2018 16:12 - Güncelleme: 07-01-2018 16:12

ABD basınında yer alan iddiaya göre, Mısır istihbaratından bir yetkili ülkenin en çok izlenen televizyon programlarının sunucularını arayarak Kudüs'ün kendileri için o kadar önemli olmadığı konusunda izleyicileri ikna etmesini istedi.

Yüzbaşı Eşref al-Kholi isimli istihbarat yetkilisinin telefon konuşmasında, "Diğer Arap kardeşlerimiz gibi Kudüs kararını kamunun önünde kınayacağız" dediği öne sürüldü.

KUDÜS'ÜN RAMALLAH'TAN NE FARKI VAR: Filistin Yönetimi'nin Ramallah'la yetinmesi gerektiğini belirten istihbarat yetkilisinin yaptığı telefon konuşmalarında "Kudüs'ün Ramallah'tan ne farkı var?" dediği belirtildi.

Kholi'nin konuştuğu isimlerden birisi olan sunucu Azmi Megahed kayıtların doğru olduğunu kabul etti. Magahed, "Eşref benim arkadaşım ve sürekli konuşuyorum. Bir başka intifada kötü olur. Telefon kayıtlarında duyduğunuz şeyleri kamunun önünde söylemekten de çekinmem." ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Mısır'da skandal Kudüs operasyonu! Haber yapmayın! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro