eposta yazdır zoom+ zoom-

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan flaş 'andımız' kararı görevden alındılar

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan flaş 'andımız' kararı görevden alındılar

MİLLİ Eğitim Bakanlığı, okullarda andımız okunmasıyla ilgili davanın temyiz dilekçesinde kusurları bulunan 3 yöneticiyi görevden aldı...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-11-2018 11:39 - Güncelleme: 14-11-2018 11:46

DANIŞTAY'ın okullarda 'Andımız' okuma zorunluluğunu kaldıran düzenlemeyi iptal etmesiyle ilgili tartışmalar sürerken, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan flaş bir adım daha geldi. MEB, Andımız kararı için hazırlanan temyiz dilekçesinde kusurları bulunduğu gerekçesiyle 3 MEB yöneticisini görevden aldı.

3 İSİM GÖREVDEN ALINDI... MEB, "Öğrenci Andı"na ilişkin Danıştaya sunulan temyiz dilekçesi metninde kusuru bulunan Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü ve iki avukatı görevden aldı.

'EK BEYAN' SUNULACAK... MEB, "Öğrenci Andı"na ilişkin Danıştaya sunulan temyiz dilekçesiyle ilgili gerekli düzeltici açıklamaları "ek beyan" şeklinde mahkemeye sunacak.

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik'ten andımız açıklaması

 NE OLMUŞTU?... MEB, Danıştay 8. Dairesi'nin Öğrenci Andı'nın tekrar okullarda okutulması yönündeki kararına yönelik itiraz dilekçesini Danıştay'a gönderdi. MEB adına gönderilen dilekçede, ‘Andımız’ın okullarda okutulmasına hükmeden Danıştay’a gönderdiği itiraz dilekçesinde metin için ‘anakronik‘ (çağdışı) nitelemesinde bulunurken, bu tip uygulamaları faşizm ve komünizmin kullandığını anlattılmıştı. Bu dilekçe kamuoyundan büyük tepki çekmişti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Milli Eğitim Bakanlığı'ndan flaş 'andımız' kararı görevden alındılar haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR30 YORUM
  • cc 14 Kasım 2018 18:04 Şu işe bak allah aşkına! Her şeyi hallettik bir bu kaldı. Neyle uğraşıyoruz Allah aşkına

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro