eposta yazdır zoom+ zoom-

Milletvekilliği için istifa eden bürokratlar

Milletvekilliği için istifa eden bürokratlar

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde aday olacak kamu görevlileri istifalarını sundu. RTÜK Üyesi Ali Öztunç, CHP'den milletvekili adaylığı için istifa ederken, istifasıyla dikkat çeken bir diğer isim ise Sebahattin Öztürk oldu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 31-08-2015 21:45 - Güncelleme: 29-10-2015 03:12
1 Kasım'da yapılacak seçimlerinde aday olacak kamu görevlileri için YSK'nın verdiği süre bugün doldu. CHP'nin RTÜK Üyesi Ali Öztunç, milletvekili adaylığı için görevinden ayrılırken İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sabahattin Öztürk de istifa edenler listesinde yer aldı.

RTÜK Üyesi Ali Öztunç, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sebahattin Öztürk, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sezai Uçarmak, Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Osman Arıkan Nacar ile müşavirler Mehmet Topsakal, Zafer Tarıkdaroğlu ve Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Avşar Arslan milletvekilliği aday adaylığı için görevinden ayrıldı.
 
Öte yandan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleştirme Bakanlığı müşavirlerinden Orhan Birdal, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Başmüfettişi Ali Aygün, Kamu İhale Kurumu İnceleme Daire Başkanı Ergun Taşçı, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl, İstanbul Üniversitesi Basım Yayın Teknolojisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdoğan Köse de aday adayı olmak üzere görevinden istifa etti.

AK PARTİLİ BAŞKAN İSTİFA ETTİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç milletvekili aday adaylığı için istifa etti. Güvenç, yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun nazik daveti üzerine milletvekili adayı adayı olmak üzere görevinden istifa ettiğini belirtti.

Şanlıurfalıların büyük bir desteğiyle hizmet etme şerefine nail olduğunu vurgulayan Güven, şunları kaydetti:

"Değerli Şanlıurfalı hemşehrilerim, Şanlıurfa'da görev yaptığım 4 yıl boyunca şahsıma gösterdiğiniz destek ve teveccüh için sizlere sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Görev yaptığımız süre içerisinde ibadet aşkıyla hizmet etmek için var gücümüzle çalıştık. Bu konuda bir basın toplantısı düzenleyip, kamuoyuna ve kıymetli hemşehrilerime gerekli açıklamaları yapacağım. Şunu bütün Şanlıurfalılar tarafından bilinmesini isterim ki bu evladınız Celalettin Güvenç, ebediyen sizleri unutmayacak; her ortam ve platformda hemşehriniz olarak sesiniz olmaya devam edecektir."

BİR İSTİFA DA İZMİR'DEN

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Tancan Uysal, AK Parti'den milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. Uysal, birikimlerini en iyi AK Parti çatısı altında değerlendirebileceğine inandığını kaydetti.

AK PARTİ KARS İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ

AK Parti Kars İl Başkanı Ali Şakir Yurdakoş, 1 Kasım'da yapılacak erken seçim öncesinde milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

Yurdakoş, yaptığı açıklamada, Türkiye'de AK Parti Genel Merkezi'nin takdiriyle 8 il başkanının milletvekilliği aday adaylığında değerlendirilmek üzere istifasının istendiğini söyledi.

AK PARTİ DENİZLİ İL BAŞKANI İSTİFA ETTİ

AK Parti Denizli İl Başkanı Şahin Tin, 1 Kasım'da yapılacak erken seçim öncesinde milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

Parti binasında basın toplantısı düzenleyen Tin, partinin kuruluşundan bu yana görev aldığını ve daha önce milletvekili adaylığını yaşadığını hatırlattı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Milletvekilliği için istifa eden bürokratlar haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Mahmut Yıldız 01 Eylül 2015 01:30 Erdoğan Köse de milletvekili olacak ise Allah yardımcısı olsun bu ülkenin. Matbaa mezunu doktorası elektronik doçentliğe imalat alanında girmiş multi disiplinler olan bir vatandaş. Allah'ım ne günlere kaldık sen yardım et bizlere.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro