Mide ekşimesinden anlaşılan 8 tehlikeli durum

Hepimiz ağır bir yemeğin ardından göğüs veya boğazda yanma ağrısını yaşadık. Çoğu zaman bu ağrı mide ekşimesinden başka bir şey değildir ve genellikle birkaç saat sonra kaybolur. Ancak bazen bu durum tehlikeli hastalıkların da göstergesi olabilir.

Mide ekşimesinden anlaşılan 8 tehlikeli durum

Pankreas kanseri
Pankreas kanseri ile ilgili en büyük sorunlardan biri, semptomların tespit edilmesinin kolay olmamasıdır. Bildiğiniz gibi, pankreas sindirimde hayati bir rol oynamaktadır. Bu yüzden hazımsızlık ve mide ekşimesi gibi problemlerin pankreas kanserine yol açabilmesi çok olası bir durum. Ayrıca, araştırmalara göre anlaşılamayan kilo kayıpları da pankreas kanserine yol açıyor.

Mide ekşimesinden anlaşılan 8 tehlikeli durum

Reflü hastalığı
Çoğu zamanlarda, sıklıkla mide ekşimesi yaşıyorsanız büyük ihtimal bu reflü problemine işaret ediyor. Neyse ki doktorlar bu problemi hızlı bir test yaparak anlayabiliyor. Midenizde sürekli tekrar eden bir sıkıntı varsa doktor randevusu almalısınız.

Mide ekşimesinden anlaşılan 8 tehlikeli durum

Kalp krizi
Şiddetli mide ekşimesi ve kalp krizi arasında ayrım yapmak zordur. Aslında ağır yemeğin ardından gerçekleşen mide ağrısı kalp krizi olabilir.

Mide ekşimesinden anlaşılan 8 tehlikeli durum

Safra kesesi problemi
Baharatlı yemekler yemenin, aşırı kilolu olmanın veya yedikten sonra yatmanın mide ekşimesine neden olabileceğini biliyorsunuz. Bu tür şeyler safra kesesi saldırısını da tetikliyor. Ağrı sağ omzunuza ve sırtınıza yayılırsa, safra kesesi sıkıntısı yaşıyorsunuz demektir.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro