eposta yazdır zoom+ zoom-

MHP'den Ahmet Davutoğlu bombası: Açıkladığımızda...

MHP'den Ahmet Davutoğlu bombası: Açıkladığımızda...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 7 Haziran seçimlerinde AK Parti'den kendilerine net bir koalisyon kurma teklifi gelmediğini söyledi. Yalçın, Davutoğlu ile ilgili bir de ilginç bir iddia ortaya attı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 20-10-2017 01:01 - Güncelleme: 20-10-2017 08:40

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli arasındaki polemik alevleniyor. Davutoğlu'nun Bahçeli'ye yönelik sözlerine MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan açıklama geldi. Yalçın, Davutoğlu'nun koalisyon görüşmeleriyle ilgili doğruları söylemediğini ima etti.

CNN Türk'te yayınlanan "Gece Görüşü" adlı programa telefonla bağlanan MHP'li Selih Yalçın, Ahmet Davutoğlu'nun 7 Haziran seçimlerinde partilerine yönelik herhangi bir koalisyon teklifinin yapılmadığını ileri sürdü.  Yalçın ayrıca önemli bir iddiada da bulunarak Davutoğlu'nun koalisyon teklifi yapmayıp suçu MHP'ye atmayı planladığını bunu da seçim meydanlarında kullandığını söyledi. Yalçın ayrıca yine Davutoğlu'na sert sözlerle yüklenerek 'Gerçekler ortaya çıkarsa, defterler açılırsa Davutoğlu mahçup olur, zorda kalır' dedi.

GÖRÜŞMELERE KATILAN FARUK ÇELİK BAĞLANDI

Bu açıklamanın ardından o dönem koalisyon görüşmelerine AK Parti adına katılan Şanlıurfa AK Parti milletvekili Faruk Çelik programa telefonla bağlandı ve canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, koalisyon görüşmelerinde amacın hükümet kurmak olduğunu ancak MHP'nin koalisyona yanaşmadığını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında ağır cümleler kullandığını söyledi.

Çelik şunları söyledi, "Sayın Davutoğlu ile birlikte CHP ve MHP ile yaptığımız görüşmelerde ana amaç hükümet kurmaktı. Koalisyon kurma amacıyla partilere gidildiğini çok net söylüyorum.

O gün o toplantıda MHP Genel Başkanı'nın tutumu, AK Parti'ye bakışı çok farklıydı. Nitekim çok ağır cümlelerde kullandılar Cumhurbaşkanımız hakkında.

Sayın Başbakan Davutoğlu da de gerekli cevabı verdi. Ayrıca MHP bize koalisyona kapalı olduklarını, CHP ile bir koalisyonu değerlendirmemizi tavsiye ettiler.

O gün MHP koalisyondan yana tavır içinde değildi. MHP çok net, keskin bir tavırla kendilerinin koalisyonda olmayacaklarını belirtti ve bize CHP'yi adres gösterdiler."

SEMİH YALÇIN: DAVUTOĞLU'NUN SÖYLEDİKLERİNİ BAHÇELİ'DEN İZİN ALMADAN AÇIKLAYAMAM

AK Parti'li Çelik'in açıklaması sonrasında MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın bir kez daha telefonla ve bu kez canlı yayınla programa bağlandı. Yalçın, Davutoğlu'nun kendilerine koalisyon görüşmeleri için gelmeden önce zaten kamuoyuna seçim hükümetine gidildiğini açıkladığını belirtti ve Davutoğlu'ndan net bir koalisyon teklifi gelmediğini söyledi. Yalçın ayrıca Çelik'in 'Cumhurbaşkanımız hakkında ağır konuştular' sözlerine de sert yanıt verdi.

İşte Yalçın'ın açıklamaları;

"'Sosyal bölünmeyi sonlandırmak ve toplumsal mutabakat adına AKP ile CHP'nin bir araya gelmesini genel başkanımız söylemişti. Ancak bu görüşmeler olumsuz sonuçlandığında Davutoğlu, bize gelmeden önce basın mensuplarının karşısına çıkarak, 'Süreç seçim hükümetine gidiyor ama son bir kez de MHP ile görüşeceğiz' dedi. Son olarak da bize geldi. Daha bize gelirken anayasa gereği seçim hükümeti kurulacağını açıklayarak gelmişti. Faruk Bey yanlış bilgilendiriyor. Yanıltıcı ifadeler vermesini pek anlamlandıramadım.

Görüşmeye geldiklerinde sayın Bahçeli, 'Biz şimdi koalisyon kurabilecek miyiz?' dedi. Davutoğlu cevap vermedi. Faruk Bey devreye girerek muğlak şekilde 'Orayı çözeriz' dedi. Ama sayın Davutoğlu'ndan bu teklif net olarak gelmedi. Bakın tekrarlıyorum, net şekilde koalisyon teklifi gelmedi. Maalesef net bir teklif gelmediği için ayrıntılı görüşmelere gidilemedi.

Bakın sayın Çelik, biraz önce Bahçeli'nin, Cumhurbaşkanı hakkında ağır şeyler söylediğini belirtti. Ama o sözler zaten genel başkanımızın kamuoyunda söylediği sözlerdi. Ama o konuda sayın Davutoğlu bazı görüşlerini belirtti. Bunu sayın genel başkanımdan izin almadan açıklayamam."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN MHP'den Ahmet Davutoğlu bombası: Açıkladığımızda... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • Mahcupsuzluk 21 Ekim 2017 08:41 Meydanlarda atıp tutuyorsunuz, birbirinize hırsız diyorsunuz, hakaretler gırla gidiyor. Bildiğiniz bir şey varmış, mahçup olurmuş. Bileceksiniz ve söylemeyeceksiniz. Bırak Allah aşkına, birbirinizin ayağına kuyu kazacaksınız, mecliste birbirinize söylemediğiniz yok, mahçup kalırmış.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Ahmet Davutoğlu
AHMET DAVUTOĞLU KİMDİR?

26 Şubat 1959’da Konya’da doğdu. Ortaöğrenimini İstanbul Erkek Lisesinde tamamladı. 1983–84 eğitim öğretim yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Ekonomi b&oum

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro