SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

MHP'li vekilin bu sözleri rekora koşuyor

MHP'li vekilin bu sözleri rekora koşuyor

MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba'ya dert yandı Türk çiftçisinin bitmek üzere olduğunu söyledi. Varlı'nın TBMM'deki sözleri ise sosyal medyada büyük ilgi gördü.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-12-2017 23:24 - Güncelleme: 19-12-2017 23:24

MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı'nın TBMM'deki sözleri sosyal medyada paylaşım rekoru kırıyor. Muhalefet için değil bir çiftçi olarak konuştuğunu ve yüreğinin yandığını söyleyen Varlı, çiftçinin bitme noktasına geldiğini ileri sürdü. Varlı, ithalata karşı çıktı 2B arazilerinin çiftçilere makul fiyatlarda satışan sunulmasını aksi taktirde bölgede kan dökülebileceğini kaydetti.

TBMM'deki bütçe görüşmelerinde MHP adanı söz alan Muharrem Varlı, Türk çiftçisinin dünyanın en pahalı gübresini kullandığını ileri sürdü. Buğday hasatı başladığında bakanlığın ithalat gerçekleştiğini bu nedenle de fiyatların düştüğünü ileri süren Varlı şöyle konuştu:

"Enflasyon düşsün diye mısır ve buğday fiyatlarını düşürüyorsunuz, peki cips mi, ekmek mi ucuzladı? Eğer muhalefet yapmak için konuşuyorsam Allah belamı versin, ben çiftçiyi korumak için konuşuyorum. Mısır tam çıktı bir ay önce mısır fiyatın 900-800 lira, hasat başladı bir ithalat kararı fiyat düştü 700 lira. Üreticiyi korumak yerine aracıları, tüccarı, faizcileri koruyorsunuz, paradan para kazananları koruyorsunuz."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN MHP'li vekilin bu sözleri rekora koşuyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • MİSAFİR 20 Aralık 2017 18:20 Seni bahçeli cezalandırır sakın ağzından hırsız lafıda çıkarma bu arada sen kimi kime dertleşiyorsun bir koltuğundada tutundukları mhp var

    CEVAP YAZ 2 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro