eposta yazdır zoom+ zoom-

MHP'li vekil eylem çağrısı yaptı! Sabrımız taşıyor

MHP'li vekil eylem çağrısı yaptı! Sabrımız taşıyor

Karadeniz Bölgesi'nin başlıca geçim kaynağı olan fındık fiyatının açıklanmaması MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt duruma tepki gösterdi ve Ordu ile Giresunlu üreticileri mitinge çağırdı. Enginyurt, eyleme Bahçeli'nin de destek verdiğini duyurdu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 03-09-2018 13:42 - Güncelleme: 03-09-2018 14:50

Karadeniz Bölgesinde fındık toplama işlemi bitti, satışlar da başladı. Ancak, Toprak Mahsulleri Ofisi'nden hala fiyat açıklanmadı. MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt konuyla ilgili dikkat çeken bir çıkış yaptı. Sosyal medya hesabından vatandaşı eyleme çağıran Enginyurt ''Cumhur ittifakı falan diyenler, şimdi zamanı değil diyenler. Yok, öyle yağma, şimdi meydan zamanı. Millet perişan mı olsun isteniyor?” dedi. Enginyurt, eylem çağrısı yaptıktan sonra MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüştü. Ardından da sosyal medya hesabından eyleme Bahçeli'nin de destek verdiğini açıkladı.

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin 15 Ağustos'tan önce fındık fiyatının açıklayacağını belirttiğini hatırlatan Enginyurt, 31 Ağustos'ta “Fındık fiyatları Cuma akşamına kadar açıklanacak dediniz, Cumartesi yapacağımız mitingi nezaketen iptal ettik. Sabrımız taşıyor, Hükümet siz olsanız da, sokaklar bizim. Halep uzaksa, Ferrero şurada. Ses ver Hükümet” diyerek tepkisini gösterdi.

CUMHUR İTTİFAKI FALAN DİYENLER…
Enginyurt sosyal medyadan da miting çağrısı yaptı ve “Fındık işi Ferrero'ya teslim edildi gibi. Ordu ve Giresun halkı hazır olun. Fındık mitingi için meydana inme zamanı geldi. Cumhur ittifakı falan diyenler, şimdi zamanı değil diyenler. Şimdi tam zamanı. Her şeye zam yapıldı, fındık Ferrero'ya bırakıldı. Yok, öyle yağma, şimdi meydan zamanı. Fındık fiyatları bugün açıklanmazsa, Cumartesi günü Altınordu Cumhuriyet meydanında basın açıklaması yapacağım. Ordu ve Giresun halkına açık davetimdir. Bütün halkımızı Cumhuriyet meydanına bekliyorum. Fındık, Ferrero'ya teslim edilemez. Bütün Milletvekilleri sizi de bekliyorum” dedi.

Enginyurt büyük yankı uyandıran eylem çağrısı sonrası MHP lideri Bahçeli ile görüştüğünü ve eyleme destek aldığını duyurdu. Sosyal medya hesabından Bahçeli ile yan yana fotoğrafını "Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyefendiyi ziyaret ederek, Cumartesi günü Ordu Cumhuriyet meydanında yapacağımız basın açıklamasının bilgisini verdik. Ordu ve Giresun halkına, bütün fındık üreticilerine selâmları var. Varolasın Liderim." notuyla paylaştı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN MHP'li vekil eylem çağrısı yaptı! Sabrımız taşıyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR35 YORUM
  • Misafir 04 Eylül 2018 00:16 Bilirsiniz Kuran’da bu tür liderler için iki şeyin altı çizilir. Ekinleri ve nesilleri mahvetmekten bahseder. Ekinleri de nesilleri de mahvettiler. Dibe vurmuş bir ekonomi, itibarı kalmamış bir ülke ve zihinleri iğfal edilmiş nesiller bırakacaklar.

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro