eposta yazdır zoom+ zoom-

MHP'den yeni değişikliğe çok sert tepki

MHP'den yeni değişikliğe çok sert tepki

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, öğrenci seçme ve yerleştirme sınavlarıyla ilgili yapılan düzenlemelere karşı çıktı. Usta, Erdoğan'ın TEOG açıklamalarını eleştirirken, yeni üniversite sınavını ise rezalet olarak niteledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-10-2017 00:56 - Güncelleme: 13-10-2017 00:56

YÖK'ün açıkladığı üniversiteye girişte uygulanacak yeni sınav sistemine MHP'den sert tepki geldi. MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, birinci sınav sonucu olmadan öğrencinin ikinci sınava girmesiyle ilgili düzenleme için "rezalet" yorumunda bulundu. 

TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada bu yanlıştan vazgeçilmesi gerektiğini belirten Usta, TEOG değişikliğiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini eleştirerek, Erdoğan'ın açıklama yaptığı anda hem Başbakan'ın hem de Milli Eğitim Bakanı ile milli eğitimle ilgili herkesin çizildiğini öne sürdü. Üniversite sistemiyle ilgili YÖK'ün açıkladığı yeni düzenlemeyi de eleştiren Uslu şöyle konuştu:

"2 milyon öğrenciyi ilgilendiren konuda paldır küldür bir karar almak ciddi ölçüde belirsizlik yaratıyor, bunu bir görmemiz lazım. Şimdi, tek günde yapılacak. Güya ‘İki sınavdan kurtarıyoruz’ diyoruz fakat tek güne iki sınav konuluyor. Şimdi, birinci sınavda barajı aşanlar ikinci sınava girecek. Bir saat içerisinde sınav sonuçları belli olmayacağına göre ne olacak? Birinci sınav sonucu açıklanmadan öğrenci kendi kanaatine göre ‘Ha, benim birinci sınavım iyi geçti, birinci sınavı geçmiş olabilirim, ikinci sınava girerim’ diyecek, bu şekilde bir sınava girecek. Böyle bir rezalet görülmedi.

"BU YANLIŞTAN DÖNÜLMESİ LAZIM"

Ya, buna bir bakmak lazım, bu yanlıştan vazgeçmek lazım. Yani zaten bir içerik değişikliği yok, yapılan değişiklik şekilsel bir değişiklik. Yani şekilsel değişiklik yaptıkça da daha kötü bir şey yapılıyor. Ha ‘İçerik değişikliği var’ deniliyorsa o zaman millî eğitim gibi bir sistemde bu kadar çok içerik değişikliği olmaz. Nereden bakarsanız bakın, yapılan yanlıştır, bu yanlıştan dönülmesi lazım, öğrencilerimizi daha fazla tedirgin etmeyelim.”

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN MHP'den yeni değişikliğe çok sert tepki haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR10 YORUM
  • Misafir 12 Ekim 2017 23:23 Türklerin ana yurdu Orta Asya’dır.Geniş düzlüklerden ve yüksek platolardan oluşan geniş bozkırların ve çöllerin bulunduğu bir bölgedir.........

    CEVAP YAZ 0 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro