eposta yazdır zoom+ zoom-

MHP'den şok iddia! İYİ Parti intikam için HDP'yle...

MHP'den şok iddia! İYİ Parti intikam için HDP'yle...

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Millet İttifakı'nın merkezinde HDP olduğunu iddia ederek "PKK partisi, İP'e 'size oy vereceğiz' diyor. İP artık Kandil'in sesi, HDP'nin eş partisi haline gelmiştir. Özellikle MHP’den intikam almak isteyen İP'in HDP etrafında dolanması ibretlik bir durumdur" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-06-2018 16:32 - Güncelleme: 20-06-2018 16:32

Akçay, seçim çalışmaları kapsamında Salihli ilçesinde mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Seçimlerin önemine değinen Akçay, AK Parti ile yaptıkları ittifakın ne anlama geldiğini anlattı.

Akçay, "Cumhur İttifakı milli duruştur, millete beka, şühedaya vefadır. Cumhur İttifakı, Cumhuriyetin iradesi, milletin ta kendisidir. Cumhur İttifakı milli aklın ürünüdür. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, bu aklın neticesidir. Cumhur İttifakı adaletin, ahlakın, sabrın, huzurun, sükunetin, istikrarın, birliğin güvencesi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ise bu güvencenin hareket ve yönetim merkezidir." diye konuştu.

MHP'DEN İNTİKAM ALMAK İSTEYEN İP, HDP'NİN ETRAFINDA DOLANIYOR: CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisinin "yıkım ittifakı" çatısı altında birleştiğini savunan Akçay, bu ittifakın merkezinde HDP'nin olduğunu söyledi.

Akçay, CHP ve İYİ Parti'nin HDP'yi Meclise taşıma gayreti içinde olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "CHP, İP ve HDP arasında artık gizlemedikleri bir iş birliği ve ittifak vardır. Özellikle MHP’den intikam almak isteyen İP'in HDP etrafında dolanması ibretlik bir durumdur. Parti program taslağına sözde Kürdistan ibaresini koyan, parti programına İmralı canisi terörist Öcalan'ın 'eşit vatandaşlık' tanımını yerleştiren, yabancı bakanlara sözde 'Kürt Sorununu biz çözeceğiz' diyen, 'HDP onurumuzdur' diyeni kurucu yapan, HDP'nin seçim müziklerini yapanı genel başkan yardımcısı yapan, milletvekili adayları HDP'ye 'birlikte yıkacağız' diyen bir parti olan İP, PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile her şart ve zeminde yan yana geliyor. PKK partisi İP'e 'size oy vereceğiz' diyor. İP artık Kandil'in sesi, HDP'nin eş partisi haline gelmiştir."

24 HAZİRAN'DA KAZANAN CUMHUR OLACAKTIR: "Beş benzemez ittifakının tek amacı kriz ve kaostan rant devşirmektir. Milletten göremedikleri desteği kaosta arıyorlar." ifadesini kullanan Akçay, "Milletimiz şer ittifakının sonu gelmez türbülanslarına geçit vermeyecek, onların tüm planlarını boşa çıkaracaktır. 24 Haziran'da kazanan cumhur olacaktır. Güçlü Türkiye için MHP Mecliste güçlü bir şekilde yerini alacaktır. Kazanan Türkiye olacaktır, Manisa olacaktır, Salihli olacaktır. Kazanan umut, birlik, bereket olacaktır. 24 Haziran'da kazanan Milli Mücadele ruhu, zafer ise Kızılelma ülküsünde buluşan Türkiye'nin olacaktır." dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN MHP'den şok iddia! İYİ Parti intikam için HDP'yle... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR46 YORUM
  • Misafir 20 Haziran 2018 21:00 vall ekonominin durumuna bakıyoruz.57 milyar dolar cari açık var.kim kim ile imiş ona bakmıyoruz piyasayada fiyatlara bakıyoruz.dolara bakıyoruz zamlara bakıyoruz işçi memur çiftçi küçük esnaf durumu ne? bu iktidar aya köprü yapsa sosyal adalet dersinden sınıfta kalır.çümbüş ittifakını destekleyen yaşamından memnun demektir.dar gelirli olup gidip oyunu çümbüşcülere verirse sonra şikayete hakkı yoktur.ezilmeye müstehaktır.yok hdp miş yok destekmiş terorist ise kapatın.seçime sokmasaydınız.şimdi oy için karalama yapmayın.önce ekonomi..oylar millet ittifakına..

    CEVAP YAZ 3 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro