YAZARLAR

Ümit SAMİMİ

Ümit SAMİMİ

umitsamimi@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 01 Aralık 2015 16:58 - Güncelleme: 02 Aralık 2015 11:20

MHP'deki Cemaat Figürü

Ülkemizin terör sorunu var, eğitim sorunu var, kadına yönelik şiddet uygulayan erkek sorunu var, katma değeri yüksek ürün üretememe sorunu var ve sayfanın sonuna kadar yazabileceğim onlarca sorunu var fakat tüm bu sorunları görmezden gelerek siyaset yapabilmeye imkan sağlayan bahaneler de var. Neler mi?

The Cemaat…

Sayın Devlet Bahçeli, bugün yaptığı açıklamada MHP’nin genel başkan adaylarından bir tanesinin Gülen Cemaati’nin figürü olduğunu söyledi.

Genel başkanlık için yapılacak gerçek bir yarışta adaylar birbirlerine karşı karalayıcı cümle kurmaktansa kendilerini tanıtmaları daha ahlaki değil midir? Muhtemelen seçilebilecek bir adayın yani önümüzdeki dönemde ülkücü camiayı temsil edecek kişinin “Cemaatin figürü” olarak şimdiden tasvir edilmesi hak mıdır?

Herhangi birini bu kadar kolay itibarsızlaştırmak Sayın Devlet Bahçeli’ye yakışıyor mu?

Değerli başkan, sen ülkücü camiaya neden HDP’den daha az vekil çıkardığını izah edebildin mi?

Hesap soracağına söz verdiğin iktidara, yaptığını iddia ettiğin suçlamalar için bir yaptırımda bulunabildin mi?

1 Kasım ‘da yaşadığın hezimetin hesabını verebildin mi?

İktidarı her fırsatta istifaya davet ederken, aynı erdemi senden bekleyenlere karşılık verebildin mi?

Seçimden önce cemaat ile ilgili olumsuz tek bir beyanatına rastlamadığım Devlet Bahçeli, bugün koltuğu sallanmaya başlayınca “Cemaat” kartını ortaya koyuyor.

Üstelik hangi adayın cemaatin figürü olduğunu da söylemiyor. Böyle bir bilgi kamuoyu ile paylaşılırken alelade bir yöntem seçilmiş. Açık seçik bir beyanat yok. Söylemini kanıtlayan bir tek bulgu da yok. Adaylığından rahatsızlık duyduğu kişiler hakkında olumsuz bir söylemden ibaret.

Partinin kurucusunun oğlu Tuğrul Türkeş kötü, Sinan Oğan ya da Meral Akşener’den birisi cemaatçi ve bu partiyi en iyi yönetecek kişi Sayın Devlet Bahçeli öyle mi?

Tüm bunların ötesinde iktidar yıllardır mücadele etmekte bu “Paralel Yapı” ile. Madem cemaatin böylesi art niyetlere sahip olduğuna inanıyordu Sayın Bahçeli, neden bu mücadele de yer almadı. Devlet herkesten önce ülkücülerin kutsalı değil midir?

Ya iktidar ile birlikte bu mücadeleyi vereceksin ya da bugün koltuğu koruyabilmek için, gelecekteki muhtemel genel başkanı için bu cümleleri kurmayacaksın.

Artık ülkedeki siyasilerin başarısızlıklarının, sorumsuzluklarının arkasına saklanabilecekleri bir “Cemaat” bahanesi olmamalı.

Özellikle de muhalefetin. Keza iktidarın cemaat söylemlerine karşı muhalefetin tavrı ay gibi ortadadır. Henüz kimse unutmamıştır.

 
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN MHP'deki Cemaat Figürü yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Misafir 07 Aralık 2015 14:29 doğru söze ne denir cuk oturmuş

    CEVAP YAZ 0 0
REKLAM
Ümit SAMİMİDİĞER YAZILARIÜmit SAMİMİ
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro