eposta yazdır zoom+ zoom-

MHP'de kritik süreç: Bahçeli tek tek tahkikat yaptırıyor!

MHP'de kritik süreç: Bahçeli tek tek tahkikat yaptırıyor!

MHP, 21 Mayıs'ta YSK'ye sunulacak listede FETÖ üyesi ya da terör örgütü ile bağlantılı kişilerin yer almaması için aday adaylarının yanı sıra bunlara referans olan isimlere ilişkin de inceleme yapıyor. Bu kapsamda referanslar tek tek aranıyor ve teşkilatlardan ayrıntılı bilgi isteniyor. Genel Başkan Bahçeli, Milletvekili Aday Belirleme Komisyonu'nun çalışmalarının yanı sıra bazı aday adaylarına ilişkin bizzat tahkikat yaptırıyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-05-2018 17:41 - Güncelleme: 10-05-2018 00:19

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 21 Mayıs'ta Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) sunulacak milletvekili aday listesinde, başta FETÖ üyeleri ve yasa dışı eylemlerde bulunanlarla yüz kızartıcı bir suçu, sabıkası olanların yer almaması için aday adaylarını her yönüyle inceliyor.

Bu çerçevede özellikle aday adaylarının referanslarına yoğunlaşılırken, bunlar hakkında da araştırma yaptırılıyor. Referanslar ayrıca tek tek telefonla aranıyor, teşkilatlardan da ayrıntılı bilgi isteniyor.

BAHÇELİ BİZZAT TAHKİKAT YAPTIRIYOR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hukukçulardan oluşan güvenlik soruşturması grubu ile Milletvekili Aday Belirleme Komisyonu'nun çalışmalarının yanı sıra bazı aday adaylarına ilişkin bizzat tahkikat yaptırıyor.

Parti yetkililerinden alınan bilgiye göre, başvuruda bulunan bin 815 aday adayı arasında, 1 Kasım 2015 seçimlerinden sonra dik duramayan, farklı noktalarda tavır koyan ve hatta Devlet Bahçeli'nin 'tarla kongresi' olarak tanımladığı olağanüstü kongre girişimine katılanların da bulunduğu, bunların da 'incelendiği ve ayıklandığı' belirtildi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN MHP'de kritik süreç: Bahçeli tek tek tahkikat yaptırıyor! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
  • Misafir 10 Mayıs 2018 01:30 Herkes aynaya baksın. Fikir hürriyetinin bir sınırı varsa o da nefret suçudur.Onun kendi görüşüdür deyip geçemez.Türk Ceza Kanunu 122’nci maddesi

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro