YAZARLAR

Ümit SAMİMİ

Ümit SAMİMİ

umitsamimi@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 01 Haziran 2014 23:25 - Güncelleme: 23 Ekim 2015 23:12

MHP ve Dava

“Dava adamı olmak” deyimi, milletimiz tarafından çok iyi bilinir. Dindarların İslami Dava’sı vardır, belli kesim Kürt’lerin Kürt Davası vardır, komünistlerin hakeza emeği merkeze alan bambaşka bir davaları vardır.

Mesela TKP’liler, hiç bıkmadan, yorulmadan neredeyse her hafta ya milliyetçilerden ya da polislerden dayak yerler ama yine de bir adım geriye gitmezler. Yüz yıla yakın zaman geçti, Tunceli’de bir beldenin belediyesini ancak kazandılar ama yüz yıldır hiç vazgeçmediler. Dava’larına kendilerini zincirlemişcesine her gün bildiri dağıttılar, her gün eylem yaptılar, her gün yürüyüş düzenlediler ama tek bir adım dahi geriye atmadılar.

Bu memleketin dindar kesimi her hafta düzenledikleri sohbetler ile çoğaldılar. Pilavlı günlerde para topladılar, öğrenciler yetiştirdiler. İrtica adı altında bastırılan ne kadar muhafazakar insan varsa, başlarını ilk kaldırdıkların da yollarına devam ettiler. Yıllarca hapis yatan da oldu, ordudan atılan da, kamudan kovulan da, üniversiteyi terk etmek zorunda kalan da ama ne olursa olsun, davanın kutsallığına halel getirecek bir şey yapmadılar, tahminen yapmayacaklardır da.

Ben hiç “Nasıl olsa seçimi kaybedeceğiz” diyerek CHP’ye oy veren TKP’li görmedim. Ya da “Nasıl olsa Sırrı Süreyye İstanbul’u alamaz, biz Ak Parti’nin ya da falancanın adayını destekleyelim.” diyen BDP’li de görmedim ama Ankara’da CHP ile kol kola giren ülkücü çok gördüm. Yalova’da %1.3 oy alıp, geriye kalan tüm oylarını başka partilere bırakan MHP’li de gördüm. Hem de bizzat partinin içinden, merkezinden yaptılar bunu.

Eğer “Ülkücülük” gibi bir davan varsa, kendini dava adamı olarak tanımlıyorsan asla ve asla vazgeçemezsin. Nasıl olsa Yalova’da adayımız diğer adaylardan az oy aldı, öyle ise orayı koy verelim gitsin diyemezsin. Eğer dersen, bu davaya ihanet etmiş olursun.

Ben ülkücü değilim, milliyetçi de değililm. Aksine milliyetçiliğe karşı olan biriyim fakat Yalova’da koskoaca MHP’nin toplamda sadece 1369 (Resmi olmayan sonuçlara göre – yaklaşık olarak)  oy alması, beni üzdü. Diyarbakır’ı, Şırnak’ı, Bitlis’i, Muş’u anlarım da bana kimse Yalova’daki sonuçları açıklayamaz.

Sen MHP olarak doğuda zaten yoksun. Çatı aday diye gitmediğin kapı kalmadı. Yahu önce kendin, sonra partin kucaklasa ya şu milletin tamamını. Hadi doğuyu kucaklayamadın, Ankara’ya, Yalova’ya ya da CHP ile ortaklık ettiğin diğer beldelere ne oldu ?

Yarın genel seçimlerde Yalova’ya gidip nasıl sesleneceksin oranın halkına. “Biz size CHP’yi önerdik ama siz genel seçimde bize geri dönün” diyerek mi oy isteyeceksin ?

Dönülmez bir yanlışın içine girdi MHP. Dilerim tüm prangalarından kurtulur.

twitter.com/umitsamimi

facebook.com/umitsamimi

 

 
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN MHP ve Dava yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Ümit SAMİMİDİĞER YAZILARIÜmit SAMİMİ
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro