eposta yazdır zoom+ zoom-

MHP lideri Bahçeli'den Fransa'ya tepki

MHP lideri Bahçeli'den Fransa'ya tepki

MHP lideri Devlet Bahçeli, Fransa'nın Türkiye ile terör örgütü arasında arabuluculuğa soyunmasına tepki gösterdi. Bahçeli, açıklamaları şuursuzluk olarak niteledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 30-03-2018 19:41 - Güncelleme: 31-03-2018 01:25

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Fransa'nın Suriye'deki terör örgütleriyle ilgili açıklamasına tepki gösterdi. Bahçeli, Türk milletinin içbir mahfil ve mihraka boyun eğmeyeceğini söyledi.

Devlet Bahçeli, Fransa'nın Suriye'deki terör örgütüyle ilgili tutumunu eleştirdi. İşte Bahçeli'nin açıklamaları:

"Fransa’nın PKK/PYD/YPG ile Türkiye arasında arabuluculuğa heves etmesi şuursuzluk olduğu kadar,terör örgütleriyle egemen ve meşru bir devleti eşitlemeye cüret eden bir aymazlık ve ahlaki zayıflıktır.Böylesi bir çarpıklığa Türk milletinin göz yumacağını düşünmek abestir,gafilliktir.

Teröre mihmandarlık yapanlar yedikleri herzelerin, girdikleri kılıkların, kırdıkları potların vebaline tarih ve insanlık huzurunda gün gelecek katlanmak durumunda kalacaklardır. Bu ise sadece bir zaman meselesidir.

Suriye’nin Kuzeyi’nde bir asır önce yapmadıkları kötülük, kurmadıkları tuzak bırakmayanların tekrar eskiye dönme çaba ve istekleri hakikaten talihsizlik, hakikaten esef ve endişe verici bir gerileme, hatta çakılmadır.

Eski çamlar şimdi bardak oldu. Köprülerin altından çok sular aktı. Allah’a şükür Türkiye ihanete, işbirlikçilere, iç ve dış nifak yuvalarına hak ettiği dersi verecek güçtedir. Unutulmasın ki, Türk milleti emelleri karanlık hiçbir mahfil ve mihraka boyun eğmeyecektir."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN MHP lideri Bahçeli'den Fransa'ya tepki haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Milliyetçi 31 Mart 2018 01:40 İstihbaratı çok zayıf ve askeri gücü çok iyi olan Fransanın açıklarını yakalayan ABD, şantaj yolu ile maşa olarak Fransayı kullanmaya devam ediyor. Fransa seçimlerinde Kaddafinin rüşvet skandalını öğrenen ABD, bir taşla 2 kuş vurarak Arap Baharının yayılması için Libya saldırısının öncü kuvveti olarak Fransayı kullandı (Bu durum, Kaddafi ortadan kaldırılacağı için Fransanın da işine gelmekteydi). Rusyanın Fransaya sipariş ettiği 2 askeri geminin teslimatını da ABD engelledi (Bunun zararı için ABD, o zamanlardaki Transatlantik ticari oluşumunu kullanarak Fransayı ikna etti). Şimdi ise yine Fransanın 10 yıllardır pkk-ypg teröristlerine yardım etmesinin (aslında herkes tarafından biliniyordu) DELİLLERİNİ bizzat pkk-ypg örgütünden YERİNDE elde eden ABD, benzer şekilde şantaj yoluyla maşa olarak görevi Fransaya devretmek istiyor. Bu durum ise, zaten ezeli tarihten gelen emelleri açısından Fransa için bir fırsat olarak görüldüğünden, maşalık görevinin hemen kabul edildiği anlaşılıyor.

    CEVAP YAZ 0 17

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro