Mevlid Kandili nedir ve ne zaman çok özel dilek duası

Mevlid Kandili nedir? 2016 yılında mevlid kandili 11.12.2016 pazar gecesine denk geldi. Peki mevlid kandili okunacak duaları hangileri özel dilek duasi nasil. Mevlid kandili resimli mesajlari ile duasi ve ibadetleri.

Mevlid Kandili nedir ve ne zaman çok özel dilek duası

MEVLİD KANDİLİ NEDİR?
Kelime manası 'doğum günü' demek olan Mevlit Kandili 2016 yılının son ayında 11 aralık gecesi kutlanacak. Mevlid kandilinin manası ve önemi Hazreti Muhammed'in doğum günü olmasından ileri gelir. Mevlid Kandili'nde bol bol dua edilmesi ve bu gecenin namaz gibi ibadetlerle geçirilmesi öneriliyor. Peki Mevlid Kandili namazı kaç rekattır ve nasıl kılınır, hangi duaları okumak gerekiyor. Sizler için Mevlid Kandili ibadetlerini biraraya derledik.

Mevlid Kandili nedir ve ne zaman çok özel dilek duası

MEVLİD KANDİLİ DİLEK DUASI
Mevlid Kandilinde okunacak duaları Nihat Hatipoğlu ve diyanetten hazırladık. Bu dualara geçmeden önce Mevlid Kandili'nde okunduğunda geri çevrilmeyen Hazreti Yunus'un dilek duasını dikkatinize sunalım. Bu duayı Hz. Yunus peygamber balığın karnındayken yapmıştır. İslam alimleri bu duayı okuyarak her hangi bir dilekte bulunan müminin dileğini yüce Allah muhakkak yerine getirir diyorlar. Yunus Peygamber balığın karnındayken şu duayı okuyordu:
“Senden başka Allah yoktur. Allahım seni bütün noksanlıklardan uzak tutarım. Ben öz nefsime yazık edenlerden oldum.”

Mevlid Kandili nedir ve ne zaman çok özel dilek duası

AKŞAM NAMAZINI KILIP FATİHA'DAN SONRA BU DUAYI OKUYUN
Mevlid Kandili'nde kimin bir dileği varsa akşam namazını kılıp yerinden kalkmadan 40 kere Fatiha süresini okuyup ardından şu duayı etsin;
-“Allah’ım ! Senin ilmin benim isteğime yeterlidir. Fatiha hürmetine dileklerimi ihsan eyle. Senin keremin bana kafidir. Kereminle muamele eyle. Fatiha hürmetine gönlümde olanı meydana getir Allah’ım!”
Bu duadan sonra kişi dileğini yaradan da isteyebilir.

Mevlid Kandili nedir ve ne zaman çok özel dilek duası

MEVLİD KANDİLİ NİHAT HATİPOĞLU DUASI
Mevlid Kandili'nde 4 rekatlık namaz kıldıktın sonra gönlünüzden geldiği gibi yaradana dua edebilirsiniz. Bu gecede okunacak dualar konusunda sıkıntı çekiyorsanız Nihat Hatipoğlu'nun kandil duasına da amin diyebilirsiniz.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro