eposta yazdır zoom+ zoom-

Meteoroloji'den son dakika açıklama fırtına yön değiştirdi!

Meteoroloji'den son dakika açıklama fırtına yön değiştirdi!

Türkiye'nin 10 ilinde etkili olması beklenen ve günlerdir uyarı üstüne uyarı yapılan tropik fırtına ile ilgili Meteoroloji yeni flaş bir açıklama yaptı. Fırtınanın yön değiştirdiği ifade edildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 29-09-2018 13:33 - Güncelleme: 29-09-2018 13:33

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden tropik fırtına açıklaması geldi. Açıklamada ''Fırtına Ege kıyılarını etkilemeden kuzeye yönelecek. Marmara'nın batısı ve kıyı Ege'de rüzgarın şiddeti ve yağış miktarı azalacak. Çiftçiler, denizciler ve balıkçılar uyarıları takip etsin' denildi.

YÖNÜNÜ DEĞİŞTİRECEK: Genel Müdür Coşkun, ülkenin kıyı Ege kısımları ile Marmara'nın batısında etkili olması beklenen Tropik Fırtına ile ilgili yaptığı değerlendirmede, "Ülkemizin batı kıyılarını yarın sabah saatlerinden itibaren etkilemesi beklenilen Orta Akdeniz'de oluşan tropik fırtınanın; bugün yapılan son tahminlerde hareket yönünün değişerek, Mora Yarımadası üzerinden Ege Denizi üzerine kadar gelmesi ve şiddetini kısmen azaltarak kuzeye yönelmesi tahmin ediliyor" ifadesini kullandı.

BATI MARMARA VE KIYI EGE'DE AZALACAK: Bu sebeple Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de beklenilen rüzgar şiddeti ve yağış miktarının bir miktar azalmasının beklendiğini vurgulayan Coşkun şunları dedi:

"Muğla, Aydın, İzmir ve Balıkesir'in batı kıyı ilçeleri, Çanakkale ve Edirne'de Pazar günü rüzgar hızının 70-90 km/saat, yağış miktarının ise m2'ye 50-75 kg civarında gerçekleşeceği, ancak Ege denizinde açıklarda rüzgar hızının 100 km/saat ve üzerinde eseceği, yağışın ise metrekareye 100 kg üzerinde meydana geleceği tahmin ediliyor. Bu tür fırtınaların, yön ve şiddeti değişebildiğinden Meteoroloji Genel Müdürlüğümüz tarafından anlık olarak takip edilmektedir.

TEDBİRİ ELDEN BIRAKMAYIN: Özellikle çiftçilerimize, denizcilerimize, balıkçılarımız ve bölgedeki vatandaşlarımız ile yetkililere; yaptığımız uyarıları takip etmelerini, dikkatli ve tedbiri elden bırakmamalarını öneriyoruz." 

Şiddetli fırtına geliyor! Bu şehirlerde oturanlar dikkat

Kasırganın uydu görüntüsüne bakın! Bir göz oluştu bu fırtına neler yapar?

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Meteoroloji'den son dakika açıklama fırtına yön değiştirdi! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • mevhibe inal 29 Eylül 2018 16:02 Bir taraftan Doğayı bitiren, kirleten, bir taraftan da doğayı suçlayan Amerika kılıklı Abartılı yorumlar yapılıyor Medyada. Havayı Çiftçilere sorun, Doğayla baş başa yaşayan yaşlılara sorun, Kuşların, karıncaların, Balıkların, Evcil hayvanların tepkilerine sorun.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro