eposta yazdır zoom+ zoom-

Mesud Barzani'nin sözcüsünden Türkiye'ye çağrı!

Mesud Barzani'nin sözcüsünden Türkiye'ye çağrı!

IRAK'ta referandum için geri sayımı sürdüren Bölgesel Kürt Yönetimi (IKBY) Hükümeti Sözcüsü Dizayi, Türkiye'ye çağrıda bulundu. 25 Eylül'deki referandum öncesinde gelen bu açıklamalar dikkat çekici oldu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-09-2017 00:57 - Güncelleme: 19-09-2017 08:23

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Hükümeti Sözcüsü Sefin Dizayi, Irak Federal Mahkemesince 25 Eylül referandumunun durdurulması kararının tarafsız olmadığını belirterek, mahkemenin siyasallaştığını iddia etti.

Uluslararası toplum başta olmak üzere komşu ülkelerin referanduma olan tepkilerine ilişkin de açıklama yapan Dizayi, şunları söyledi:

-"Uluslararası toplum başta olmak üzere komşu ülkelerin kendilerince referandum konusunda olan kaygılarını çok iyi bir şekilde anlıyoruz.

-Diğer ülkeler ve özellikle Türkiye ile son yıllarda kurduğumuz iyi ilişkiler sayesinde siyasi ve ekonomik olarak büyük ilerlemeler kaydedildi.

-Açıkçası bu ilişkilerin bozulması taraftarı değiliz. Diyalog için Bağdat, uluslararası toplum ve komşu ülkelerin yüzüne kapıları kapatmadık. Şu anda aksi durum mevcut.

-Bazı ülkeler görüşmeyi reddederek kapıları yüzümüze kapattı. Resmi kanallar üzerinde, her zaman neden böylesi bir karar aldığımızı görüşmeye, meselenin aydınlatılması için diyaloga hazırız."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Mesud Barzani'nin sözcüsünden Türkiye'ye çağrı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR34 YORUM
  • Misafir 19 Eylül 2017 11:51 Adamların akıllarında olan tek şey bölmek ve ufalmış bir devlet kurmak. Öteki aktörler salak mı? Herhalde bir kendilerini akıllı görüyorlar.

    CEVAP YAZ 2 0
KİMDİR ?
Mesud Barzani
MESUD BARZANİ KİMDİR?

Mesud Barzani Kürt siyasetçi. 1946 yılında babası Molla Mustafa Barzani'nin lideri olduğu İran'da bulunan, SSCB'nin desteğiyle kurulmuş olan Mahabad Cumhuriyeti'nde doğmuştur. Sonraki dönemde Molla Mustafa Barzani'nin bölgede b

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro