eposta yazdır zoom+ zoom-

Meral Akşener'in yeni partisi orası mı olacak?

Meral Akşener'in yeni partisi orası mı olacak?

Meral Akşener'in yeni partisinin ismi netleşiyor. Kulislerde Akşener'in ‘Milliyetçi Türkiye Partisi’ (MTP) adı altında yoluna devam edeceği konuşuluyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-04-2017 07:27 - Güncelleme: 19-04-2017 07:27

Referandum sonuçlarından sonra MHP'den kopan muhaliflerin yeni adresi orası mı olacak?  MHP’deki istifalarla yeni parti iddiaları alevlendi. Meral Akşener’in kuracağı iddia edilen yeni partinin ismi de kulisleri hareketlendirdi.

MİLLİYETÇİ TÜRKİYE PARTİSİ

Hürriyet gazetesimden Uğur Ergan'ın haberine göre, yeni oluşumun ‘Milliyetçi Türkiye Partisi’ (MTP) adı altında bir araya geleceği siyasi kulislerde yer aldı.

Akşener’in referandumun ardından siyasi danışmandan ekonomistine, proje üreticisine ve stratejistine kadar yeni bir kadro yapılanmasına gideceği gündeme gelmişti. Bu isimlerin Akşener’in başkanlığında MTP’de bir araya geleceği ve ilk seçimlere de bu parti altında katılacağı belirtiliyor.

FİNANCİAL TİMES AKŞENER'E SARILDI

Öte yandan İngiliz Financial Times (FT) gazetesi sayfalarında, MHP içindeki muhalif kanadın lideri Meral Akşener'in arkasındaki destekçilerin "AKP'nin hakimiyetine meydan okumak için parti kurmayı düşündüğü" iddiasına yer verdi.

FT'nin analizinde şu ifadelere de yer verildi:

"Uzmanlar, merkez sağı AKP'nin hakimiyetine en büyük tehlike olarak görüyor. Eski İçişleri Bakanı Akşener böyle bir mücadeleye liderlik edecek en iyi isim olabilir.

"Savunucuları Akşener'in hem aşırı milliyetçileri, hem laikler ve İslamcıları kuşatacağını, sol ve sağdan, ve tabii ki AKP'den oyları çalabileceğini söylüyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Meral Akşener'in yeni partisi orası mı olacak? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR54 YORUM
  • TRABZONLU !!!!!!!!! 19 Nisan 2017 21:01 ismini koymu$ken okyanis ötesinin kuklasi milliyetci fetö partisi koysaydin bari !!!!!!!!

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro