eposta yazdır zoom+ zoom-

Meral Akşener'in partisinin anket sonuçları ve bomba iddia!

Meral Akşener'in partisinin anket sonuçları ve bomba iddia!

Meral Akşener'in yeni partisinin ilk anket sonuçları nasıl çıktı? En çok katılım hangi partiden oluyor? MHP'yi bırakıp Meral Akşener'in yoluna düşen Koray Aydın flaş açıklamalar yaptı. AK Parti iddiası ise şaşırttı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-09-2017 10:31 - Güncelleme: 18-09-2017 10:41

Meral Akşener ile MHP'den kopanların kurduğu yeni parti için Koray Aydın açıklamalar yaptı. İlk anket sonuçlarını da açıklayan Koray Aydın'a göre en çok katılım AK Parti'den oluyor. Rekor kıracakları iddiasında bulunan Koray Aydın, Yeni Çağ Gazetesi köşe yazarı Orhan Uğuroğlu'na konuştu.

İşte partinin ilk anket sonuçlarından, parti bazlı katılımlara kadar iddiaları açıklamaları;

EN ÇOK KATILIM HANGİ PARTİDEN?
-
Tüm partilerin üyelerinden ve seçmenlerinden oluşan müthiş bir ilgi var ki belki dünyada bir ilk olacak seviyededir. Şunu açıkça vurgulamam gerekir ki en büyük dilimi AK Parti'den alıyoruz. AK Parti'yi CHP ve MHP takip ediyor.

İLK ANKET SONUÇLARI OY ORANI NE?
-
%14-15 ile başlayan anketler henüz partimiz kurulmadan %20'leri aştı. Çok hızlı bir yükseliş trendi yaşanıyor. Toplumun her kesiminden doğudan batıya, kuzeyden güneye Türk halkını temsil edecek kurucularımız olacak. Türk halkı bu resmi görünce inanıyorum ki ilgi ve destek de zirve yapacak, rekor kıracak.

ERDOĞAN VE MERAL AKŞENER 2. TURA KALIR
-Elbette hedefimiz ilk turda %50+1 oy alarak seçilmek. Bugün itibarı ile Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş ve Recep Tayyip Erdoğan olarak 4 adayın adı ön plana çıkıyor. Eğer 2. tura kalacak olursa seçim Akşener ve Erdoğan en çok oyu alan iki aday olarak yarışacaklar ki Meral Akşener kesin olarak kazanacaktır.

PARTİ SAĞDA MI SOLDA MI?
-Merkez sağ ve merkez sol denilen kavramlar ile radikal partiler çöktü. Yolsuzluk ve rüşvet olayları dindar sağ seçmeni çok kızdırıyor. Türkiye'nin içinde bulunduğu aşırı belalardan kurtarmak hedefiyle Türkiye'deki her eğilimi kucaklayan bir parti olacağız.

MERKEL - MERAL ELELE
-Türkiye ile Almanya'nın sadece ticari değil, siyasi değil çok güçlü akrabalık bağları da vardır. Meral Akşener ile Angela Merkel iki kadın siyasetçi olarak çok iyi anlaşırlar ve el ele hem sorunların çözümünü hem de AB'ye tam üye olmamızı sağlarlar.

SON TARİH NE?
-Ekim ayı başında tüzük ve parti programı toplantısı için bir otelde kurucularımız ile toplanacağız. Kurucular kurulu tarafından son şekli verilecek ve Türk halkının el ele, yürek yüreğe birlikte kuracağı yeni partinin kuruluşunu da Ekim ayı sonunda tamamlayacağız.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Meral Akşener'in partisinin anket sonuçları ve bomba iddia! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR62 YORUM
  • Eski MHP li yeni iyi li 02 Kasım 2017 22:04 Akşener gümbür gümbür geliyor

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Koray Aydın
KORAY AYDIN KİMDİR?

1955’te Trabzon'da doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Fakültesi'nden mezun. 19. ve 21. dönem milletvekili. Evli ve 3 çocuk babası. Bakanlığı sırasında yaptığı işlemler nedeniyle Yüce Divan'd

DEVAMI » Meral Akşener
MERAL AKŞENER KİMDİR?

İYİ Parti'nin kurucusu ve Genel Başkanı olan Meral Akşener kimdir, kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? Türkiye'nin ilk ve tek kadın İçişleri Bakanı ünvanına sahip olan Meral Akşener, 18 Temmuz 1956'da İzmit Gündoğdu'da doğ

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro