eposta yazdır zoom+ zoom-

Meral Akşener'in iddiası doğru mu? AK Parti'den aldığı teklif

Meral Akşener'in iddiası doğru mu? AK Parti'den aldığı teklif

İYİ Parti Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener 7 Haziran sonrasında AK Parti'den bakanlık ve başbakan yardımcılığı teklifi aldığını açıkladı. Meral Akşener'in iddiasına göre teklifin yazılı belgesi de var.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-06-2018 10:32 - Güncelleme: 11-06-2018 10:32

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Karadeniz turu dönüşü bir iddia ortaya attı. Akşener, 7 Haziran 2015 genel seçimleri sonrası kendisine iktidardan ‘güçlü başbakan yardımcılığı' teklifi geldiğini öne sürdü.

Akşener teklif iddiasına ilişkin şunları anlattı:
-'Bu AK Parti çok eğlenceli. 7 Haziran'dan sonra bana bakanlık teklif ettiler. Kulağıma söylenen güçlü başbakan yardımcılığıydı. Bu teklifin kağıdı duruyor. Ben o zaman (AK Partililer için) harika bir insanmışım ki, teklif ettiler! Reddedettim. Sonra Metin Külünk (İstanbul AK Parti Milletvekili) evime geldi. Kendisinin Tayyip (Erdoğan) tarafından gönderildiğini söyledi. Bilemem orasını.

CUMHUR İTTİFAKINA KATILMAM
-Ben şahsi olarak ‘Hayır' demiş bir insanım. Benim açımdan bundan sonra (Cumhur İttifakı'na katılmam) mümkün değil. 16 yıldan sonra kaybedeceklerine dair bir endişeleri var. İlk defa Erdoğan'ın oyun planı, yani ‘power game' stratejisi çöktü. Mütevazı olamayacağım, sayemde çöktü. Birebir sistemi kurardı, ondan sonra da yürür giderdi.”

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Meral Akşener'in iddiası doğru mu? AK Parti'den aldığı teklif haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR32 YORUM
  • Avşar 11 Haziran 2018 17:46 Sen o ittifaka olsaydın o ittifak zaten olmaz bahçeli masayı dağıtır kalkardı. Bahçelinin seninle aynı ittifaka olması mümkün değil. Birileri işletmiş seni. Herkes yoluna yürüsün 25 haziranda hesaplar görülür. Kim gider kim kalır kim sevinç kim hüsran yaşar görülür.

    CEVAP YAZ 0 10

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro