eposta yazdır zoom+ zoom-

Meral Akşener tanıdığından duydu kulisler bunu konuşuyor

Meral Akşener tanıdığından duydu kulisler bunu konuşuyor

Hürriyet gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, bugünkü yazısında 2019 cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili konuşulan bomba kulisleri aktardı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 16-12-2017 09:31 - Güncelleme: 16-12-2017 09:54

Deniz Zeyrek, 2019 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Abdullah Gül'ün aday olabileceği iddiasını köşesine taşıdı. Zeyrek, ayrıca Anayasa Mahkemesi’nin vereceği bir kararla, seçimlerin eski sisteme göre yapılacağı söylentisini yazdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı ittifak oluşturmak isteyen muhalefetin arayışlarını kaleme alan Zeyrek, başkanlık seçimlerine ilişkin iki iddiayı okurlarıyla böyle paylaştı:

ABDULLAH GÜL HESAPLARI  DEĞİŞTİREBİLİR Mİ?: "(...)Cumhurbaşkanlığı adayları konuşulduğunda hep aynı isimler gündemde. Erdoğan ile karşısında Kılıçdaroğlu ya da Akşener. Türkiye Sosyal Ekonomik ve Siyasi Araştırmalar Vakfı’nın Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu ve İYİ Parti temsilcisi Nuri Okutan’ın katılımıyla gerçekleşen toplantısında, Erdoğan karşısındaki partilerin yol haritası da kendisini gösterdi. Söz konusu partilerin birinci tura kendi adaylarıyla girip, ikinci tura kalan ‘muhalif’ adayı destekleme eğiliminde olduğu anlaşılıyor. Hepsinin destek şartı ise “parlamenter sistem”e dönüş. Bu arada 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de son dönemde görünürlüğünü arttırdığına tanıklık ediyoruz. Siyasetten uzak kaldığını sıkça ifade eden Gül’ün yeni sistemde Cumhurbaşkanlığı’na aday olmayı, “siyasete değil ülkeyi yönetmeye adaylık” olarak görmeye başladığı konuşuluyor.

BİR İHTİHAL DAHA VAR: Ankara’da konuşulan bir ihtimal daha var: Anayasa Mahkemesi’nin vereceği bir kararla, seçimleri eski sisteme göre yapmak. Akşener, bu ihtimali bir tanıdığından duyduğunu söyledi. TBMM kulislerinde de yaygın bir şekilde konuşuluyor ama bana çok gerçekçi gelmedi. Yine de araştırmaya devam...

Deniz Zeyrek'in yazısının tamamı

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Meral Akşener tanıdığından duydu kulisler bunu konuşuyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR21 YORUM
  • Misafir 17 Aralık 2017 00:14 “Şimdi sen ‘Cemaat’ten Partiden değilim,’ diyebilir misin?” diye sordu biri. Verdiğim cevap “Ne münasebet, elbette değilim!” oldu. Arkadaş dönüp bu sefer “Ama sen öyle desen, öyle olsan bile herkes senin Cemaat’ten olduğunu söylüyor,” deyince de “O onların sorunu. Ben ne Cemaat’tenim, ne başka bir şeydenim. Ben benim ve bana yakıştırılan/yapıştırılan hiçbir kimliğe boyun eğecek değilim,”

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro