eposta yazdır zoom+ zoom-

Meral Akşener: 21'inde orada olacağım

Meral Akşener: 21'inde orada olacağım

Meral Akşener Niğde Valiliğinin 7 günlük toplantı ve yürüyüş yasağına tepki gösterdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-03-2017 08:09 - Güncelleme: 18-03-2017 08:09

MHP'den ihraç edilen Meral Akşener, Niğde Valiliğinin yasak kararına tepki göstererek, "Ben 21'inde orada olacağım. Otobüs kalkıyor yolcu kalmasın." dedi.

Akşener, Eyüp Milli Dayanışma ve Demokrasi Platformu tarafından düzenlenen “Neden Hayır Diyorum" başlıklı toplantıya katıldı.
Eyüp'te bir düğün salonunda düzenlenen toplantıya katılanlar “80 milyon kere hayır" yazılı dövizler taşırken, dijital ekran da anayasa maddeleri ile ilgili bilgilendirme yazıları program boyunca yayınladı.

“BEN 21'İNDE ORADA OLACAĞIM"

Meral Akşener, “Şimdi Niğde'ye gideceğim. Şaka gibi, 3-5 salon değiştirildi. En sonunda el sıkıştık, tarih ilan edildi. 'Meral Akşener geliyor' resimleri asıldı, saatte bir yırttı belediye, bizimkiler de inat ya, onlarda ısrarla saatte bir astılar. Bu inatlaşmanın sonucunda denildi ki 'bu hayırcılarla mücadele etmeyelim, ne yapalım? Toptan halledelim'. Vali bey bir yazı yazdı, bir hafta boyunca Niğde'de kuş uçmayacak. Ben 21'inde orada olacağım. Otobüs kalkıyor yolcu kalmasın. Dükkan gezmeye mani olabilecek mi? Kapı zili çalmaya mani olunabilinir mi? O Niğde'de oturup bir kahvede kahve içmeye, çay içmeye mani olunabilinir mi? Hayır" şeklinde konuştu.

“NİYE KINA YAKMIŞIM. SİZE NE, YAKTIM SİZE NE?"

Meral Akşener, elindeki kınasını göstererek, “Herkes bozuldu bu işe. Türkiye'de kınayla ilgili bihaber olan ne çok insan varmış. Kına önce kurbana yakılır, Allah'a kurban. Evlenirken genç hanıma yakılır, ailesine kurban adansın diye. Sonra bizim gibi kadınların doğurduğu erkek çocuklara yakılır, askere giderken vatanına kurban olsun diye. Bunu analar yakar, sağ eline yakar. Yakarken der ki 'ya şehit ol, ya gazi'. Şimdi Balgat başta olmak üzere, Çankaya hepsi beraber benim kınaya çok kızdılar. Niye kına yakmışım. Size ne, yaktım size ne? Ama bir şey öğrendim, kınanın nerelerde yakıldığına dair bilgileri yok. Hepsinin çoluk çocuğu paralı askerlik yaptığı için anaları kına yakmadı. Nereden bilsinler" diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Meral Akşener: 21'inde orada olacağım haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR22 YORUM
  • Fethi Şen 18 Mart 2017 22:26 Mayıs 21'inde de yargıda hesap veriyor olacak Fetö Marulu

    CEVAP YAZ 1 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro