eposta yazdır zoom+ zoom-

Meme kanserine farkındalıkta son nokta! Pembe otobüs durağı

Meme kanserine farkındalıkta son nokta! Pembe otobüs durağı

KIRŞEHİR Sağlık Müdürlüğü "Meme Kanseri Farkındalık Ayı" kapsamında meme kanserinde farkındalık oluşturulması amacıyla ilginç bir stant hazırladı. Durakta yolculara, meme kanserinde erken teşhis ve tedaviyle ilgili bilgi veriliyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-10-2018 03:00 - Güncelleme: 11-10-2018 03:00

Kırşehir'de, meme kanserinde farkındalık oluşturulması amacıyla otobüs durağı pembe renkte süslenerek stant haline getirildi. Kırşehir Sağlık Müdürlüğünün "Meme Kanseri Farkındalık Ayı" kapsamında "Erken Tanı İle Yeşeren Umutlar" temasıyla başlattığı çalışma ile Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi önündeki otobüs durağı pembe renge boyandı.

"KETEM Sağlık Durağı" adı verilen standın açılışı için tören düzenlendi. Kırşehir Valisi İbrahim Akın'ın eşi Saliha Akın'ın da katıldığı törende konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, ekim ayı meme kanseri bilinçlendirme etkinlikleri çerçevesinde otobüs durağının pembe renklerle süslendiğini söyledi.

Ücretsiz olarak kanser taraması yaptırabilirsiniz
Kanserin önemli bir halk sağlığı sorunu olduğunu ve erken teşhis ile önlenebildiğini ifade eden Suat Türkoğlu, "Günümüzde kanser kontrol programları ağırlıklı olarak erken tanı çalışmalarına yönelik yürütülmektedir. Ülkemizde ve ilimizde kişilerin şikayetine bakılmaksızın KETEM ve Aile Sağlığı Merkezlerinde ücretsiz kanser taraması yapılmaktadır. Bunlar; Meme Kanseri Taraması: 40-69 yaş arasındaki kadınlara meme muayenesi yapılmakta ve 2 yılda bir mamografi filmi çekilmektedir." şeklinde konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Meme kanserine farkındalıkta son nokta! Pembe otobüs durağı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro