Meksika yanardağ alarmı: 24 saatte 3 kere patladı

Meksika'da bulunan Popocatepetl Yanardağı, 9 - 10 Kasım tarihleri arasında 3 defa patladı. Ulusal sivil koruma koordinatörlüğü de bölgede alarm seviyesini yükseltti.

Sosyal medyada da çok sayıda kullanıcı tarafından 2 km uzunluğunda oluşan duman bulutunun görüntüleri paylaşıldı. Patlama sırasında sarsıntıların olduğu da kayda geçti. Yapılan ölçümlerde 1,5 ve 2 şiddeti arasında iki depremin de meydana geldiği açıklandı.

Bölge halkına yapılan uyarılarda da kapı ve pencerelerin kapatılması gerektiği uyarıları yapıldı. Tanıklara göre ayın başından beri çeşitli sarsıntıların olduğu ve geçtiğimiz gün de büyük patlamanın yaşandığı öne sürüldü.

Sosyal medyada kullanıcılar tarafından çok sayıda fotoğraf ve video paylaşıldı. Patlama anına ait en net olan bu görüntü ise çok sayıda kişi tarafından ilgiyle izlendi ve paylaşıldı.

------------------------------------------------------------------------------

(Ulusal yayın yapan internethaber.com sanal ortamda haberciliğe başlayan ilk haber sitelerinden biridir. Türkiye'nin tanığı pek çok isim yazar kadrosunda yer almakta. Okur yorumlarının yanı sıra açık görüş köşesinden mesleki yazılara ve blog yazarlarına yer vermektedir. Açık görüşte 20'ye yakın uzman yazar olarak yer almaktadır. 60 kişilik bir haber kadrosuna sahip olan internethaber.com, 2000 yılında İnternethaber Yayın Grubu adı altında faaliyete başladı. İstanbul Beşiktaş'ta ofisi bulunan İnternethaber Yayın Grubu bünyesinde tematik özellikli 12 site yer almaktadır. 24 saat kesintisiz haber yayını yapan internethaber sitesinde güncel haberler ile birlikte, politika, sağlık, magazin, spor, memur ve eğitim ile son dakika haberleri yer alıyor.)

  • Güncel 14 Kasım 2017 08:59
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Meksika yanardağ alarmı: 24 saatte 3 kere patladı videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro