eposta yazdır zoom+ zoom-

Mehmet Şimşek: 'Orta vadeli planla sorunlar kökten çözülür'

Mehmet Şimşek: 'Orta vadeli planla sorunlar kökten çözülür'

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Orta vadeli bir perspektifle enflasyon ve cari açık gibi sorunlar kökten çözülür" değerlendirmesini yaptı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 03-07-2018 20:43 - Güncelleme: 04-07-2018 00:42

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, orta vadeli bir perspektifle enflasyon ve cari açık gibi sorunların kökten çözülebileceğini belirterek, yeni hükümetin para, maliye, makro-ihtiyati politika setini daha da güçlendirerek ekonomide başlayan yeniden dengelenmeyi sürdürmesi, yapısal reformları önceliklendirmesi ve dış kaynağın girişiyle yumuşak inişin mümkün olabileceğini bildirdi.

Bir takipçisinin sorusu üzerine dış kaynakla IMF'yi kastetmediğini vurgulayan Şimşek, 2018 yılında toplam küresel tasarrufların 1,5 trilyon dolar artarak 22 trilyon dolara çıkacağına dikkati çekti.

Şimşek, sermayenin her zaman güvenli liman arayışında olduğuna işaret ederek, küresel dolar likiditesinin azaldığını ancak güçlü hikayesi olan ülkelere kaynak akışının devam ettiğini, Türkiye'nin orta ve uzun vadeli görünümünün de pozitif olduğunu belirtti.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Mehmet Şimşek: 'Orta vadeli planla sorunlar kökten çözülür' haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR15 YORUM
  • Balaban Beyi 04 Temmuz 2018 09:26 Hayret doğrusu hayret..!! Yahu arkadaş; Bu memleketi 16 senedir kim yönetmekte Allah aşkına ? SİZ DEĞİL Mİ ? Bu ORTA VADELİ PLAN niye 16 yıldır UYGULANMADI DA ŞİMDİYE BIRAKILDI...Hayret ki hayret ..!! Okuyan da bu adamı muhalefet partisinden biri sanır...!!

    CEVAP YAZ 0 2
KİMDİR ?
Mehmet Şimşek
MEHMET ŞİMŞEK KİMDİR?

Mehmet Şimşek aslen nereli, İngiliz vatandaşı mı ilk eşi hangi ülkenin vatandaşıydı? Mehmet Şimşek'in ilk evliliği ile ikinci eşi Esra Şimşek ve çocukları hakkında merak edilenleri aktaralım. Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro