eposta yazdır zoom+ zoom-

Mehmet Şimşek: 'FETÖ ile mücadelede başarıya ulaşıldı'

Mehmet Şimşek: 'FETÖ ile mücadelede başarıya ulaşıldı'

NTV yayınında soruları yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Seçim sonrası belirsizlik ortadan kalkacak. Terör ve FETÖ'yle mücadelede başarıya ulaşıldı" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-06-2018 00:56 - Güncelleme: 14-06-2018 00:56

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, NTV yayınında soruları yanıtladı. Şimşek, terör ve FETÖ ile mücadelede başarıya ulaşıldığı söyledi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in açıklamalarından satır başları;

"(Fed'in faiz artırma kararı) Karar sürpriz değil, piyasalar zaten fiyatlamıştı. ABD'de vergi reformuyla bütçe açığının artması gündemde. ABD bütçe açığını finanse etmek için borçlanıyor.

"FETÖ İLE MÜCADELEDE BAŞARIYA ULAŞILDI"

Seçim sonrası belirsizlik ortadan kalkacak. Terör ve FETÖ'yle mücadelede başarıya ulaşıldı.

Turizmde çok ciddi bir toparlanma var. Cari açık rakamları yükseliş trendindeydi, zirveyi buldu.. 2. yarıda cari açık ve enflasyonda iyileşme başlayacak.

"MERKEZ BANKASINA HAKSIZLIK YAPMAMAK LAZIM"

Merkez Bankası'na haksızlık yapmamak lazım. Yeniden dengelenme dönemine girdik. Merkez Bankası'yla ilgili tereddütler geride kalmalı. Para politikası uluslararası normlarda sürdürülecek.

(Vaatlere kaynak nasıl bulunacak) 30 milyar TL'nin altında bir külfet var. Bakanlık sayısı azalacak, tasarruf sağlanacak.

"BAŞARI VE PERFORMANS ORTADA"

Vergi artışlarına girmeden ciddi gelir imkanı var. Kamu maliyesindeki başarı ve performans ortada. 

Aşırı borçlu olduğumuz iddiası gerçeği yansıtmıyor. Borçtaki artışın büyük kısmı özel sektörden kaynaklandı. Türkiye'nin borcu yüksek değil.

KOBİ'lere döviz cinsinden borçlanmayı kısıtladık. Londra'da Türkiye'nin hikayesini anlattık. Bir sonraki Londra programıma muhalefet de gelebilir. Türkiye küresel ekonominin önemli bir parçasıdır."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Mehmet Şimşek: 'FETÖ ile mücadelede başarıya ulaşıldı' haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • O.Ö 14 Haziran 2018 08:11 Atma Sn.Bakan .Kurumlarda hepsi duruyor.Kripto oldular ,Ak Partili geçiniyorlar.Kritik görevlere getiriliyorlar.Maalesef.Bitti demekle bitmiyor.İcraat gerek.Adam 15 sene genel müdürlük yapmış.Fetöcüleri örgütlemiş emekli olmuş.Süper maaşla özel sektörde çalışmaya devam ediyor.Yaptıkları yanına kar kaldı.Bankadan 500 tl havale yapan da içerde.

    CEVAP YAZ 1 2
KİMDİR ?
Mehmet Şimşek
MEHMET ŞİMŞEK KİMDİR?

Mehmet Şimşek aslen nereli, İngiliz vatandaşı mı ilk eşi hangi ülkenin vatandaşıydı? Mehmet Şimşek'in ilk evliliği ile ikinci eşi Esra Şimşek ve çocukları hakkında merak edilenleri aktaralım. Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro