eposta yazdır zoom+ zoom-

Mehmet Görmez’in adını vermediği cemaat bakın hangisi!

 Mehmet Görmez’in adını vermediği cemaat bakın hangisi!

Türkiye son dönemde tarikatları ve cemaatleri tartışıyor. Bu konu Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in katıldığı bir televizyon programında da gündeme geldi. Görmez bir cemaati eleştirerek lideriyle yaptığı görüşmede aralarında geçen bir diyaloğu paylaştı fakat bütün ısrarlara rağmen isim vermedi. Görmez'in kastettiğ cemaatin Süleymancılar olduğu iddia ediliyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-07-2018 09:38 - Güncelleme: 20-07-2018 11:19

Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, dün Habertürk'te Didem Arslan'ın moderatörlüğünde Nihal Bengisu Karaca, Ferhat Ünlü ve Nedim Şener'in sorularını yanıtladı. Görmez'in, programda tarikat ve cemaatlerle ilgili söyledikleri sözler ise dikkat çekti.

Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, dün Habertürk'te Didem Arslan'ın moderatörlüğünde Nihal Bengisu Karaca, Ferhat Ünlü ve Nedim Şener'in sorularını yanıtladı.

Görmez'in, programda tarikat ve cemaatlerle ilgili söyledikleri sözler ise dikkat çekti.

CEMAAT LİDERİNİ BEN ÇAĞIRDIM: Görmez, "Bir cemaat liderini ben çağırdım" diye belirtirken, Gazeteci-Yazar Nedim Şener ise, "Kimler o hocam? Görüştüğünüz cemaat ya da tarikat liderleri kimler acaba" diyerek Görmez'e soru yöneltiyor. Görmez, "Biz aslında daha sonra hepsiyle görüşecektik. Bir spekülasyona yol açmamak için doğrusu" derken, Görmez'in bir isim vermekten kaçındığı görüldü. Görmez'in, Şener'in ısrarlı sorularına rağmen isim açıklamazken, "İzin verin söyleyeyim. Ben söylediğimde siz de anlayacaksınız zaten" sözlerini sarf etmesi ise dikkat çekti.

SİZ İKİ PEYGAMBER YETKİSİNE SAHİP MİSİNİZ: Görmez, programda, "Bir cemaatin başındaki zatı ben davet ettim. Dedim ki, siz iki peygamber yetkisine sahip misiniz? Haşa dedi. Ama bakın sizin bulunduğunuz bir yerde deniyor ki, Hem Hz. Peygamberin, hem de Ahir zamanda gelecek Hz. İsa’nın yetkisi, bizim efendimize verilmiştir deniyor. Ve siz orada bunu dinliyorsunuz. Niye bunu reddetmiyorsunuz? Valla hocam dedi, ben mühendis bir adamım, hocalar öyle dedi, ben de bir şey diyemedim dedi” ifadelerini kullandı.

GÖRMEZ'İN KASTETTİĞİ CEMAAT SÜLEYMANCILAR MI: Görmez’in kastettiği cemaatin, Süleyman Hilmi Tunahan'ın kurucusu olduğu Süleymancılar Cemaati olduğu iddia ediliyor. Bir ses kaydında, Süleymancı vaizin yaptığı bir sohbet dikkat çekiyor. Sohbette Süleymancı vaiz, eski Ulaştırma Bakanı Ahmet Arif Denizolgun’un 8 Eylül 2016 tarihinde olümünden sonra Süleymancılar Cemaati’nin lideri olan Alihan Kuriş'i peygamber ilan ediyor.

Yani Görmez'in programdaki sözleriyle, aslında Süleymancılar Cemaatini kastettiği söyleniyor. İşte Görmez'in kastettiği Süleymancılar'ın o sohbeti:

SÜLEYMANCI VAİZİN SOHBETİNDE SAPKIN İFADELER: Süleymancı vaizin yaptığı sohbette şu ifadelere yer veriliyor: "Hazreti üstadımızda enbiya (Kendilerine kitap indirilmemiş peygamberler) tasarrufu vardı, kıymetli kardeşlerim. Hatta ve hatta bir şeyi daha sizlerle paylamakta sakınca görmüyorum. Ahir zamanda İsa Aleyhiselam'ın nuzulünden bahsediliyor Hadis-i Şerif'ler de, zaman zaman bunu ehli olan da konuşuyor olmayan da konuşuyor. Televizyonlarda vesaire bunları da duyuyoruz.

AHİR ZAMANDA HZ İSA NÜZUL EDECEK: Ahir zamanda İsa Aleyhisselam Nüzul edecek, evet büyüklerimizden bir tanesinin de ifadesi de bu yönde idi.İsa Aleyhisselam'in nebilik tasarrufu, nebilik tasarrufu, ahir zamandaki Varis-i Resul'e verilecek, Evliyahullah'tan olan o zat'a verilecek buyurmuşlardı.

Alihan Kuriş aslen nereli Süleymancıların lideri kimdir?

ALİHAN KURİŞ'E İKİ PEYGAMBER GÖREVİ SAPKINLIĞI: Yani arif olan anlar, ben fazla da konuşmak da istemiyorum bu gibi şeyler. Arif olan kardeşlerimiz zaten sizler de anladınız.Şu anda başımızdaki Alihan Bey ağabeyimizin üzerinde; bir Hz. Üstadımızın tasarrufu var, bir de diğer tasarruf var. Kıymetli kardeşlerim, iki tane nebi (Kendisine kitap indirilmemiş peygamber) tasarrufu ile bu hizmetler kıyamet sabahına kadar gidecek."

Süleymancıların ses kaseti kaydı - Süleymancıların lideri Alihan Kuriş...

Süleymancılar tarikatı neyin nesi? Cemaatinin mavi esrarı?

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Mehmet Görmez’in adını vermediği cemaat bakın hangisi! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR101 YORUM
  • Zekerriyya saglam 22 Temmuz 2018 09:47 Arkadaşlar bakın çoğunuz dinsizlesmeye başlamışsınız bile sizlere soruyorum müslümanlığı bitirmek amacınızmi var bakın siyonistler kaniniza girmis Kur'an-ı kerimi okutan hizmet eden talebe yetiştiren hoca efendi yapan tek kuruluş bunu boşuna kimse inkar edemez ben hayatimda yaşadığım gerçeklerde şunu gördüm akp yani dinayet CHP li mhp li ve bir-çok diğer parti mensupları ve bunların bir çoğu suleymancilarin vermiş olduğu kur-an hizmetinden memmun kaldıklarını gördüm bire bir yaşadım bende sizin gibi bir vatanını seven biriyim bakın bu ahir zamanda müslümanlığı ayakta tutmak sahip çıkmak çok zor bırakında fitne fesatida ben elhamdülillah müslümanım diyecek çocuklarımız çoğalması için yardımcı olalım allah rızası için

    CEVAP YAZ 0 1
  • Misafir 24 Temmuz 2018 01:11 söylediklerin doğru fetocularada öyle deniliyordu.kardeşim iş baştaki insanda bitiyor.körü körüne bağlanınca sonradan tehlike oluyor .yok nebi tasarrufu var yok mesik tasarrufu var bunlar insanları köleleştirmek ve ilerde kullanmak için uyanık olun Allaha kul olmanın üstünde bir şeref yoktur bu yüzden farklı söylemlere girenleri uyarmalı temkinli olmalıyız

    0 0
KİMDİR ?
Mehmet Görmez
MEHMET GÖRMEZ KİMDİR?

Diyanet İşleri'nin 17. Başkanı olan Mehmet Görmez aslen Gaziantep'li. Eşi Hatice Kübra Görmez'in de bir dönem İlahiyat Fakültesi'nde hocalığını yapmış. Peki kimdir Mehmet Görmez, hangi okuldan mezun, kaç ço

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro