eposta yazdır zoom+ zoom-

Mehmet Ali Ağca film çekecek

Mehmet Ali Ağca film çekecek

Mehmet Ali Ağca, Papa 2. Jean Paul'e yönelik suikast girişimini film yapacağını açıkladı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 14-12-2013 00:20 - Güncelleme: 28-10-2015 03:20

Gazeteci yazar Abdi İpekçi'nin öldürülmesi ve 2 ayrı gasp olayı nedeniyle Türkiye'de, Papa 2. Jean Paul'e yönelik suikast girişimi dolayısıyla da İtalya'da hapis yatan Mehmet Ali Ağca, sinema filmi çekeceğini açıkladı.

Ağca, Avşar Otel'de düzenlediği basın toplantısında, özgürlük, eşitlik ve kardeşlik için mücadele ettiğini söyledi.

Kendisine akıl hastası denildiğini ancak öyle olmadığını dile getiren Ağca, sinema filmi çekeceğini belirterek, "Bu film Avatar gibi, Da Vinci Şifresi gibi 2 bin yıllık Vatikan tarihini anlatan, Vatikan'ın adım adım çöküşünü anlatan bir film olacak. Filmin adı 'Kutsal Kurşun.' Benim papaya attığım kurşun. Bu kurşun kutsaldır. Bunun hikayesini film yapmak istiyoruz" dedi.

Müslüman olduğunu ve bununla gurur duyduğunu vurgulayan Ağca, 35 yıl sonra Malatya'ya geldiğini belirterek, "Buradan dünyayı hiç bilmeyen, cahil denilebilecek bir insan olarak ayrıldım. Bugün dünyaya rehber olacak bir inançla, güçle, bilgi ve tecrübeyle geldim. 30 yıl tek başıma 8 metrekare bir hücrede yaşadım ama Allah'a şükürler olsun dimdik ayaktayım. Sigara içmem, içki içmem, gece hayatım yoktur. Aspirin bile kullanmam" ifadesini kullandı.

Filmin bütçesine göre Amerikalı ya da İtalyan aktör bulmayı planladığını aktaran Ağca, "Ben de orada, birkaç karede görünebilirim" dedi. 

Mehmet Ali Ağca, kendisinin gençliğini kimin oynayacağının sorulması üzerine, "Henüz tespit edemedik. Bakalım ilerleyen aylarda, haftalarda ortaya çıkacak. Filme Malatya'dan başlayacağız. Bu, Malatya için de bir tanıtım vesilesi olacak" şeklinde konuştu. Filmi için senaryo noktasında bir dayatma olmadığı takdirde bütün sponsorlara açık olduğunu dile getiren Ağca, çekimlere nisan ayında başlayacaklarını, filmin 2014 sonunda vizyona gireceğini sözlerine ekledi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Mehmet Ali Ağca film çekecek haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • korel dolunay 14 Aralık 2013 07:04 Yapamazsın bu filmi . Kime bugüne kadar yaptığı öldürme teşebbüsünü filme çekme şansı verilmiş ki. Sen film yapılmasını istiyorsan işlediğin cinayetin hikayesini anlat birileri film yapsın . İpekçiyi kimler sana nasıl öldürttü ve seni nasıl kaçırdı,onu anlat esas .

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro