eposta yazdır zoom+ zoom-

Meclis'te Saray ziyareti kriz çıkardı

Meclis'te Saray ziyareti kriz çıkardı

Meclis Başkanı İsmet Yılmaz'ın Saray'ı ziyaret edelim teklifine başkanlık divanındaki CHP, HDP ve MHP'li üyeler karşı çıktı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-07-2015 21:44 - Güncelleme: 24-10-2015 10:48
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Başkanlık Divanı'nın belirlenmesinin ardından Meclis Başkanı İsmet Yılmaz üyelere Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret etmeyi teklif etti. Ama CHP, MHP ve HDP'li üyeler ziyarete karşı.
 
25. Dönem Meclis Başkanlık Divan'ı oluştu. Divan'daki ilk anlaşmazlık da Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na ziyaret nedeniyle yaşandı. Meclis Başkanı İsmet Yılmaz, Başkanlık Divanı'nın ilk toplantısında, yeni üyeler ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ziyaret etmeyi teklif etti.
 
Başkanlık Divanı'nın AK Partili üyeleri "evet" dedi ancak CHP, MHP ve HDP'li üyelerin ziyarete sıcak bakmadığı öğrenildi. Eğer ziyaretin adresi değişmezse, Başkan Yılmaz'ın sadece AK Partili üyelerle gitmesi ya da ziyareti iptal etmesi gündeme gelebilir. 
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Meclis'te Saray ziyareti kriz çıkardı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR16 YORUM
  • Bilerek konuşun 13 Temmuz 2015 11:55 Esed'in seçilme koşulları ile Erdoğan'ın seçilme koşulları aynı mı? Esed tek partili bir rejimin adayı olarak başına katıldı seçime ve el mahkum seçildi. Türkiye'de kaç parti var (sürüsüne bereket)ve kaç parti seçimlere giriyor? Bunları bir bilin, düşünün ondan sonra Sayın Erdoğan'ı Diktatör Esed ile mukayese edin.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro