eposta yazdır zoom+ zoom-

Meclis'te sabaha kadar sadece 4 madde!

Meclis'te sabaha kadar sadece 4 madde!

TBMM, hükümetin ısrarla yasalaşmasını istediği İç Güvenlik Paketi için önceki geceden başlayarak dün sabaha kadar mesai yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 05-03-2015 03:25 - Güncelleme: 25-10-2015 01:18

Saat 04.00’e kadar süren görüşmelerin ardından paketin sadece 4 maddesi kabul edildi. Polis Akademisi Başkanı’nın 4 yıllık görev süresi sona ermeden önce görevden alınabilmesine yönelik düzenleme ise tasarı metninden çıkarıldı.

Kabul edilen maddelere göre, polis meslek yüksekokulları İçişleri Bakanı’nın onayıyla polis meslek eğitim merkezine dönüştürülebilecek. Buradaki personel, ayrıca bir işleme gerek olmaksızın polis meslek eğitim merkezi kadrolarına atanmış sayılacak. Polis Amirleri Eğitimi Merkezi, enstitü ve polis meslek yüksekokullarında ilk derece amirlik eğitimi alanlarla lisansüstü veya ön lisans eğitimi yapanlar 6 yıl mecburi hizmetle yükümlü olacak.

SIRA ASKERİ OKULLARDA

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, polis okulunda okuyan binlerce öğrencinin mağdur edileceğini savunarak, “Dün hepinizin kapılarına gidip, bugün hain dediğiniz Fethullah Hoca’nın dizinin dibinde durduğunuzu kendi kendinize sorun. Bu çocukları yerlerinden yurtlarından ediyorsanız, Cumhurbaşkanı’nı, Başbakanı, bakanları da yerlerinden etmeniz lazım” dedi. CHP Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ da polis okullarından sonra sıranın askeri okullara geleceğini öne sürerek “Gizli ajandanız budur. Jandarmayı da parti jandarmasına dönüştürmek istiyorsunuz” iddiasında bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Meclis'te sabaha kadar sadece 4 madde! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro