eposta yazdır zoom+ zoom-

Meclis'te bu hafta gündem yoğun

Meclis'te bu hafta gündem yoğun

TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi, yoğun bir haftaya hazırlanıyor. Gündemde, yeni anayasa çalışmaları ve bütçe maratonu var.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 08-02-2016 09:34 - Güncelleme: 08-02-2016 09:34

TBMM, 1 haftalık tatilin ardından çalışmalarına yeniden başlayacak.

Anayasa Mutabakat Komisyonu, ikinci toplantısını 10 Şubat Çarşamba günü yapacak. Meclis'in bütçe mesaisi de bu hafta devam edecek. Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bakanlıkların bütçeleri görüşülecek.

Genel Kurul'un gündeminde ise, araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin desteklenmesi hakkında kanun tasarısı olacak. Tasarıya göre, bilimsel yarışmalarda ilk üçe giren öğrencilere, ilgili dallardaki lisans programlarına yerleştirilmeleri durumunda, ek puan uygulanacak.

TEZKERE GÖRÜŞMESİ

Türkiye'nin araştırma ve geliştirme ekosistemini güçlendirmek için, istihdama etkisi önemli olan yabancılara süresiz çalışma izni verilebilecek. Genel Kurul'da ayrıca, Türk Silahlı Kuvvetleri deniz unsurlarının, Aden Körfezi, Somali karasuları, Arap Denizi ve mücavir bölgelerde görev süresinin bir yıl daha uzatılmasını öngören 'Başbakanlık Tezkeresi' de görüşülecek.

Meclis'te salı günü siyasi partilerin grup toplantıları yapılacak.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Meclis'te bu hafta gündem yoğun haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro